Поділитись:

Волинянин, який вивозив 309 тисяч доларів через «Ягодин», сплатить штраф

Середа, 22 червня 2022, 18:51

Любомльський райсуд призначив 9 мільйонів гривень штрафу перевізнику, який намагався незаконно провезти через кордон 309 тисяч доларів. Гроші він заховав у різних частинах мікроавтобуса, а деякі пакунки навіть намагався провезти на собі.

Про це пише Zaxid.net.

У суд перевізник не з'явився. Виявилось, що він перевозив чужі гроші, за які начебто мали купити тепловізори для української армії. Суд постановив не лише оштрафувати порушника, а й вилучити всю валюту.

Чоловіка затримали 30 березня в пункті пропуску «Ягодин». У автомобілі Volkswagen Multivan, що рухався зеленим коридором, митники знайшли незадекларовані 309 тисяч доларів, що в перерахунку становить понад 9 мільйонів гривень. 

Гроші були замотані у пакунки та заховані у різних частинах мікроавтобуса: під сидіннями, в аптечці, в ніші для домкрата у багажнику, у пакеті з серветками. Крім того, 100 тисяч гривень чоловік обмотав навколо живота.

Волинська митниця заявляла про 320 тисяч доларів, які чоловік намагався без декларування перевезти за кордон. Натомість у судовому рішенні йдеться лише про 309 тисяч доларів.

На жодне судове засідання обвинувачений Степан Костюкевич не з'явився. У суді його адвокат пояснила, що чоловік не мав наміру приховувати валюту від митників. А гроші він начебто розклав по різних місцях у машині лише для того, щоб убезпечити їх від крадіжки на території України.

Інший адвокат також заявив, що гроші не належали перевізнику, а двом стороннім особам. Наразі невідомо, про кого саме йдеться. Вони дали цю суму для купівлі тепловізорів, які мали передати на потреби Збройних сил. За його словами, розпорядники грошей та перевізник не знали, що на кордоні потрібно пред'являти документи про походження валюти.

Суддя Олег Павлусь дійшов до висновку, що винуватість чоловіка підтверджується, оскільки через так званий зелений коридор не можна провозити готівку в сумі понад 10 тисяч євро без декларування. Крім того, у письмових поясненнях в день затримання перевізник визнав, що знав про ці правила.

«[Обвинувачений] з метою приховування від митного контролю переміщуваної валюти використав спосіб, що утруднює її виявлення, та такі його дії характеризуються виключно прямим умислом та свідчать про спрямованість його намірів на приховування валюти від митного контролю з метою її вивезення з митної території України всупереч встановленому порядку», – вирішив суд.

Відтак Степана Костюкевича визнали винним у порушенні статті 471 Митного кодексу – порушення порядку проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю, та частиною 1 статті 483 Митного кодексу – переміщення товарів через кордон з приховуванням від митного контролю.

Йому призначили штраф розміром 9 мільйонів гривень. Також 309 тисяч доларів, які він намагався провезти у Польщу, конфіскують у дохід держави.

Наразі на сайті стану розгляду справ немає інформації про те, що чоловік подавав апеляцію.

Нагадаємо, що міжнародна група вчених та експертів із цифрових технологій, які відслідковують крадіжки, з’ясувала, що направлена росією «група фахівців» займається контрабандою цінних історичних артефактів із тимчасово захоплених територій України до рф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 червня 2022
24 червня 2022
22 червня 2022
20 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
14 червня 2022
13 червня 2022