Поділитись:

Столтенберг сподівається, що Зеленський приїде на саміт НАТО у Мадрид

Середа, 15 червня 2022, 15:10

Союзники по НАТО вітатимуть особисту участь Президента України Володимира Зеленського у наступному саміті в Мадриді, якщо вона буде можливою, але готові також вислухати звернення українського лідера у форматі захищеної телеконференції, якщо особиста присутність буде неможливою.

Про це у Брюсселі під час пресконференції перед зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє «Укрінформу».

«Президент Зеленський буде запрошений на саміт НАТО у Мадриді, щоб звернутися до всіх лідерів, коли ми зустрінемося разом наприкінці цього місяця. Безумовно, буде вітатися його особиста присутність, якщо це буде можливим. Якщо ні – він зможе зробити своє звернення у форматі телеконференції. Це буде нагода підтвердити, що всі лідери підтримують Україну, висловити солідарність і продемонструвати її не лише на словах, а й у справах», – наголосив керівник НАТО.

Він нагадав, що Президент Зеленський вже звертався до учасників саміту НАТО у березні та зможе знову зробити це за два тижні під час саміту в Мадриді.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є розгляд заявки на членство України в ЄС достатньою підставою, щоб повернутися до розгляду заявки України на членство в НАТО, Столтенберг зауважив, що зараз пріоритетом НАТО є допомога Україні у відбитті російської агресії.

«Україна залишається кандидатом на входження до Альянсу. Головна увага НАТО зараз зосереджена на тому, щоб надати українцям допомогу у боротьбі із російським вторгненням, допомогти їм практично з використанням летальної та нелетальної допомоги, сприяти модернізації її збройних сил та їх взаємосумісності з НАТО, це те, що ми вже робили багато років. Саме це завдання є нині пріоритетним у відносинах між НАТО і Україною», – підкреслив Столтенберг.

Як повідомлялося, 28-30 червня у Мадриді відбудеться черговий саміт НАТО, який розгляне сучасні виклики для європейської та євроатлантичної безпеки, в першу чергу – наслідки агресивної війни росії проти України, а також шляхи подальшої трансформації Альянсу. Лідери країн-союзниць приймуть нову Стратегічну концепцію НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 серпня 2022
02 серпня 2022
01 серпня 2022
29 липня 2022
25 липня 2022
24 липня 2022
23 липня 2022
22 липня 2022
17 липня 2022
11 липня 2022
10 липня 2022