Поділитись:

Червона та смачна: як у селі під Луцьком росте полуниця (фото)

Середа, 15 червня 2022, 19:00

Олександр Дудчик із Лища вже шість років займається власною справою. Він вирощує полуницю. 

Посеред мальовничого поля у селі під Луцьком Олександр має своїх 70 соток, засаджених ягодами. Земля, каже, дісталася від діда з бабою,\. Раніше вирощували картоплю і пшеницю, а потім він вирішив спробувати полуницю.

Олександр ДудчикОлександр Дудчик
 

В день з поля збирають близько пів тонни полуниці. Її чоловік одразу везе на ринок. Каже, якщо полуниця трохи постоїть – вона вже буде геть не товарною. 

«Якщо на базарі ціна 50 гривень, я ставлю 45 – і продаю все. Не везу додому, бо на наступний день вона вже не така. А це свіжа, просто з поля. Люди це бачать і швидко розкуповують», – каже він. 

 

 

Олександр працює разом із дружиною. Поки він на полі, жінка продає полуницю на ринку. Їх можна знайти на Старому ринку і на Північному. Каже, зараз сезон, і робота є від світанку – і до пізньої ночі. 

Погода дозволяє полуниці достигати швидко. Червона, налита гарячим волинським сонцем, вона видніється між пишних зелених рядів. А якби було трохи більше дощу, то ягоди були би ще більшими, розповідає господар. Одного року, каже, збирали полуницю розміром з дитячий кулак. 

 

 

 

Односельчани допомагають Олександру збирати урожай. Весела компанія із жінок, дівчат і хлопців часом працює з 5 ранку, а часом із 9:00, і працюють кілька годин. Все залежить від погоди. В дощ, у росу полуницю збирати не слід, бо тоді вона швидко зіпсується. 

Робітники на полі отримують 35 гривень за відро ягід. Збирати його треба 15-20 хвилин, залежно від швидкості працівника і кількості спілих ягід. Найбільше за час роботи збирали 22 відра, розповідають працівники. 

 

 

 

 

 

Складне у цій справі те, що працювати на полі треба постійно. Відпочиває Олександр тільки тоді, коли випадає сніг. А як сніг сходить – знову береться до роботи. 

Полуницю косять після закінчення сезону, прибирають залишки листя, роблять міжряддя і догляд. Пізньої осені молоді саджанці пересаджують на нову земельну ділянку, бо полуниця росте на одному місці не більше трьох років. Далі вона хворітиме і буде вразлива для шкідників. 

За його словами, через кілька днів буде пік сезону. В цей час полуниці чи не найбільше, вона швидко стає червоною, і дещо падає в ціні. Далі, коли ягода піде на спад, ціна знову зросте. 

 

Олександр каже, що справа ця йому до душі, бо й вирощувати щось подобається, і заробити можна. І якби мати певність, що все в Україні буде добре – засадив би полуницею гектари землі. 

«Я вже те все вивчив, знаю, як воно працює, як за ним треба доглядати. Звісно, зробив би і полив, і решту, але ж зараз не знаєш, що буде завтра. Дуже вболіваю, щоб наша країна перемогла. Тоді посаджу ще більше полуниці», – каже чоловік. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2022
20:55
25 червня 2022
24 червня 2022
23 червня 2022
08:04
22 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18:26
19 червня 2022
20:20
18 червня 2022
08:41