Поділитись:

ЗСУ відкинули російський флот на 100 кілометрів від берегів України

Понеділок, 06 червня 2022, 15:37
ЗСУ відкинули російський флот на 100 кілометрів від берегів України

Корабельне угруповання Чорноморського флоту рф відкинуто від українських берегів на відстань понад сотню кілометрів.

Про це в фейсбуці повідомляє пресслужба командування ВМС ЗСУ.

«У результаті наших активних дій з ураження морських сил противника корабельне угруповання Чорноморського флоту рф було відкинуто від українських берегів на відстань більше сотні кілометрів. Намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, противник був змушений змінити тактику: розгорнув у Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон»; перекидає додаткові сили на острів Зміїний», – йдеться у зведенні.

При цьому наголошується, що залишається загроза завдання ракетних ударів з морського напрямку. Зокрема, від початку вторгнення ворожі кораблі та підводні човни здійснили пуски більш як 300 крилатих ракет по українській території. Наразі інтенсивність ударів крилатими ракетами «Калібр» знизилась, водночас противник почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основне призначення яких ураження бойових кораблів та суден.

«Імовірно, це свідчить про те, що рф використала значний обсяг сучасної ракетної зброї та змушена застосовувати застарілі типи ракет, запасів якої достатньо для завдання ударів по нашій території», – наголосили у ВМС.

За інформацією пресслужби, угруповання орієнтовно із 30 кораблів та підводних човнів рф продовжують блокаду цивільного судноплавства. Від початку повномасштабного вторгнення флот противника уразив 9 цивільних суден, одне з яких затонуло. Загинули два цивільні моряки. Наразі в акваторії Чорного моря перебуває до 12 великих десантних кораблів, проте більше третини з них перебувають у ремонті.

Після знищення Військово-Морськими силами ЗСУ 3 десантних катерів типу «Раптор» та десантного катера типу «Серна» угруповання противника налічує до 15 десантних катерів різного типу.

У пресслужбі зазначають, що ВМС ЗСУ продовжують діяти в умовах переваги противника, основні сили зосереджуючи на обороні та деблокуванні українських портів, захисті морського узбережжя, підтриманні контролю за акваторією Дніпро-Бузького та Дністровського лиманів, річок Дунай та Дніпро, у тому числі в районі Києва та Чернігова.

Кораблі, катери та підрозділи ВМС виконують задання щодо висвітлення надводної обстановки в інтересах застосування ракетної та артилерійської зброї та сприяють сухопутним військам на Приморському напрямку. Морська піхота, артилерійські підрозділи ВМС та морська авіація у складі угруповань ЗСУ продовжують знищувати ворога.

Обстановка в північно-західній частині Чорного моря залишається складною.

«Ми позбавили Чорноморський флот рф повного контролю над північно-західною частиною Чорного моря, яка перетворилась на «сіру зону». Водночас противник перейняв нашу тактику та намагається повернути контроль на північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування», – зазначають у ВМС ЗСУ.

Наголошується також, що зберігається ризик висадки тактичного десанту та диверсійно-розвідувальних груп на одеське узбережжя. Крім того, міноборони рф імітує організацію так званих гуманітарних коридорів начебто для виведення цивільних іноземних суден з українських портів.

«Намагання зіграти на гуманності насправді може бути нічим іншим як можливістю ворожим кораблям наблизитися до нашого узбережжя під прикриттям цивільних суден. Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення на порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права рф вчиняла обстріли іноземних цивільних суден... Дійсно безпечними маршрутами можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами, де гарантами безпеки виступають цивілізовані країни», – заявили у ВМС ЗСУ.

У пресслужбі підкреслили, що Військово-Морські сили ЗСУ та керівництво держави вживають заходів щодо деблокування морських портів України та організації поставок української продукції до країн, які її потребують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів