Поділитись:

У Польщі – великий дефіцит працівників

Четвер, 26 травня 2022, 15:37

фото ілюстративне

За перші два тижні травня кількість пропозицій роботи для іноземців у Польщі збільшилася в середньому на 35-40 %. Найбільший попит спостерігається у харчовій промисловості (+10 %), а також у торгівлі, логістиці та електронній комерції (+7 %). Найшвидше зростає кількість вакансій для чоловіків – майже на 20 %, але на ринку їх стає все менше. 

Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal. 

У найближчі тижні дефіцит кадрів посилиться. Підприємства відчуватимуть нестачу не лише приблизно 80-100 тисяч українців, що після початку війни виїхали захищати свою країну, але також сотень тисяч сезонних робітників з України, які цього року не приїдуть до Польщі.

«За минулий тиждень ми працевлаштували понад тисячу осіб, з яких 65 % – це жінки й лише 35 % – чоловіки. Більшість чоловіків, які залишили Україну до 24 лютого, вже знайшли роботу. Інші, користуючись ситуацією на ринку, більш прискіпливо обирають місце праці. Ставки за роботу зберігаються на тому ж рівні, що й до війни, але й це може змінитися з початком сезону – зарплати точно зростуть у галузях, де роботодавцям потрібна фізично сильні чоловіки. Вони зможуть розраховувати на підвищені ставки», – підкреслює директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

У квітневому опитуванні Головного управління статистики Польщі кожна третя виробнича компанія відзначила, що нестача кваліфікованих працівників є перешкодою для її діяльності, а в будівництві та транспорті таких компаній було 40 %.

У березні та квітні безробітних українських чоловіків у Польщі було більше. Це було пов’язано з тим, що в результаті санкцій проти росії деякі польські компанії, які до війни співпрацювали з російським бізнесом, були змушені обмежити свою діяльність або шукати нових партнерів і ринки збуту. Зміни призвели до скорочення кількості працевлаштованих на цих підприємствах – переважно українських чоловіків, які, становили левову частку робочої сили на металургійних підприємствах, підприємствах важкої промисловості тощо.

Але звільнені українці дуже швидко знайшли нову роботу.

Деякі вакансії на підприємствах заповнюють внаслідок працевлаштування жінок-біженок з України. Компанії намагаються адаптувати до них посади, які раніше займали чоловіки. Натомість дедалі більше жінок також повертаються додому і не мають наміру працювати в Польщі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07:20
26 червня 2022
12:22
25 червня 2022