Поділитись:

Понад чверть українських біженців хочуть залишитись у Польщі після війни

Середа, 25 травня 2022, 11:11

У Польщі за останніми даними, нині може перебувати приблизно 1,2-1,3 млн українських громадян, які виїхали після 24 лютого. Понад чверть опитаних українців хочуть залишитися у країні після закінчення війни. Хоч більшість українських біженців ще не працює, однак має намір знайти роботу. 

Про це свідчить статистика ARC Rynek i Opinia, інформує ТСН.

Станом на зараз, згідно з опитуванням, 83 % мігрантів з України досі не працюють. Але понад половина українців заявляє, що має намір знайти роботу в країні.

Серед перешкод у працевлаштуванні – мовний бар'єр. Але 78 % громадян України кажуть, що хочуть вивчити мову для полегшення пошуку роботи. 

Другою перешкодою у пошуку роботи є догляд за дітьми. Адже майже половина біженців, які взяли участь в опитуванні, приїхали до Польщі з неповнолітніми дітьми.

«Тому відкриття шкіл та садочків для їхніх дітей, що вже відбувається, може позитивно вплинути на рівень зайнятості батьків, переважно матерів, адже жінки становлять 91 % усіх біженців, які прибули до нашої країни», – йдеться у звіті.

27 % опитаних українців виявили бажання залишитися у Польщі після закінчення війни.

Серед тих, хто відповів, що хоче залишитися у Польщі після закінчення війни – переважно молодь. У групі 18-24 років цей відсоток становить 30 %, тоді як у групі 24-34 років – 26 %.

Відсоток біженців, які хочуть залишитися в Польщі й після закінчення війни також вищий у групі працюючих – 30 %.

Крім того, як свідчить опитування, 71 % українців у Польщі можуть самі себе утримувати; 44 % характеризують своє матеріальне становище як середнє; 21 % – використовують допомогу родин, у яких живуть; 18 % – отримують державну допомогу.

Дослідження показує, що 71 % респондентів походять з районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій. Більшість опитаних біженців приїхали із середніх та великих міст.

Нагадаємо: у Польщі «взялися» за українців, які отримують соцвиплати, сотні людей вже втратили їх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2022
18:16
24 червня 2022