Поділитись:

У Киргизстані над вершиною «Пік Путіна» підняли український прапор (фото)

Четвер, 26 травня 2022, 00:44

У Киргизстані альпіністи підняли український прапор на «Піку Путіна»  – вершині у гірській системі Тянь-Шань.

Відео, де український прапор майорить над вершиною, виклали у Twitter, пише Українська правда.Життя.

«Якщо у світі існує "Пік Путіна" і український прапор, то їхня зустріч неминуча. Хулігани якісь занесли та повісили, уявлення немає, хто», – написала авторка посту.

«Українській правді. Життя» вдалося зв’язатися з альпіністами, які принесли на пік синьо-жовтий прапор.

Хлопець і дівчина, які займаються гірським туризмом, просили не називати їхні імена у цілях безпеки.

«Ми раптово вирішили піднятися на "Пік Путіна" і раптово побачили там прапор. Киргизстан – це не Польща, і тут чимало налаштованих за так звану «спецоперацію» людей. Говоримо, що прапор повісили якісь невідомі. Але якщо хтось його зніме, ми знову заплануємо експедицію на «Пік» і подивимося, що там відбувається», – каже альпіністка.

 

Три роки тому хлопець і дівчина виїхали з росії і тепер живуть у Киргизстані, 90% часу пара проводить у горах, де немає зв’язку.

23 лютого 2022 року вони якраз повернулися з чергового походу та дуже втомлені лягли спати.

«А зранку відкрили новини, і окрім мату нічого сказати не могли. Спочатку не вірили своїм очам. Перші 4 дні писали своїм знайомим в Україну. Частина наших друзів тепер у теробороні, деякі волонтерять, хтось вивіз родини. Мати моєї найкращої подруги живе в Україні. Ми були у дикому шоці», – так описує альпіністка свої почуття в день нападу росії на Україну.

Молоді люди водять групи у гори, у них було дуже багато клієнтів з України.

«У альпіністів є така традиція: коли ти піднімаєшся у гору, піднімаєш з собою якийсь прапор. Наші друзі не можуть зараз займатися альпінізмом, бо вони на війні. Ми вирішили зробити це замість них», – каже дівчина.

За українським прапором хлопець ходив у посольство України. Ідею підняти його над «Піком Путіна» запропонував консул. Альпіністам вона сподобалася.

 

Їм видали два синьо-жовтих прапори: один звичайний, щоб носити у гори на знакові вершини, а другий міцніший – спеціально для «Піка Путіна».

Пік Тянь-Шаня, який знаходиться у Чуйській області Киргизстана, назвали іменем російського президента у 2011 році.

«Місцевий президент тоді розірвав усі зв’язки з західними країнами, тому що він дружив з росією. У місті неподалік замість американської військової бази з’явилася російська. Саме тоді найвищу точку Московського району Чуйської області і назвали «Піком Путіна»», – розповідає альпіністка.

Вона каже, що ця гора – не популярна, а вийти на неї дуже важко. Пара по снігу підійматися туди 10 годин.

«Вона дуже далеко знаходиться і туди не ходять. Лише спеціально. Від Бішкека їхати недалеко, але там погана розбита дорога та дуже довго йти пішки. Ми боялися, що там не буде таблички з назвою, не на всіх вершинах є. А прапор без таблички не виглядав би так ефектно. Але нам пощастило», – говорить дівчина.

Свій вчинок пара не афішувала.

Альпіністка каже, що у Бішкеку багато людей проти війни й засуджують Путіна, але особливо у глухих селах є й ті, які дивляться телевізор з проросійською пропагандою.

 

На початку війни у столиці Киргизстана проходили мітинги, як на підтримку України, так і росії. Однак пізніше влада їх заборонила.

«Офіційна позиція така – Киргизстан дуже маленька країна, яка змушена дотримуватися дуже суворого нейтралітету. Однак за Z-символіку на машинах тут штрафують, а на 9 травня заборонили одягати радянську військову форму», – каже дівчина.

Альпіністи говорять, що підняли прапор над «Піком Путіна», щоб насамперед висловити свою позицію щодо війни, яку росія веде проти України, а також, щоб підтримати своїх друзів-українців.

«Це – не спецоперація, а, звісно, війна. Мені кажуть, що я живу в інформаційній бульбашці, але всі, кого я знаю, дико засуджують війну. Крім гніву, жахіття та співчуття більш ніхто нічого не відчуває. У главі росії стоїть хворий дід, від якого не зрозуміло чого чекати далі», – говорить альпіністка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів