Поділитись:

Україна планує знизити споживання газу до рівня власного видобутку, – глава Міненерго

Середа, 25 травня 2022, 19:41

Україна має намір знижувати споживання газу до рівня власного видобутку і продовжувати перехід на безвуглецеву енергію.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з в.о. тимчасового повіреного США у справах України Аланом Перселлом та директором Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джимом Хоупом, інформує Економічна правда.

Сторони обговорили поточну ситуацію в енергосекторі України, плани відновлення енергетичної інфраструктури та перспективи майбутнього розвитку енергетики.

За словами Галущенка, Україна має значний потенціал для експорту електроенергії в Європу.

«Зараз ми плануємо збільшити комерційний експорт. Це важливо для нас, тому що на ринку електроенергії виник дефіцит через зниження рівня розрахунків внаслідок війни. З іншого боку, збільшення експорту української електроенергії дасть змогу європейським державам значною мірою замістити російський газ», – зазначив міністр.

Він також повідомив про намір України знижувати споживання газу до рівня власного видобутку і продовжувати перехід на безвуглецеву енергію. Цьому сприятиме залучення USAID до роботи з підготовки нових проєктів розбудови енергосектору, які мають розпочатись одразу після завершення війни.

«Герман Галущенко також наголосив на необхідності забезпечення ядерної безпеки та деокупації найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції, яка зараз захоплена російськими військами. Під час зустрічі сторони обговорили в тому числі питання санкцій проти росії у нафтогазовій сфері», – додали в Міненерго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
18:16
24 червня 2022
23 червня 2022
17:41