Поділитись:

Луцьку потрібен цвинтар полеглих на війні Героїв, – капелан Михайло Бучак

Середа, 25 травня 2022, 11:00

Волинський капелан Михайло Бучак вважає, що Луцьк мусить мати свій цвинтар полеглих на війні Героїв. Вільних же місць на Алеї слави, що на міському кладовищі у Гаразджі, лишилося обмаль.

Про це йшлося у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі.

«Хочеться кричати: нам потрібен пантеон, нам потрібен цвинтар Героїв, як це є у цивілізованих країнах. Не треба обелісків до неба. Там має бути гарненько: травичка, маленькі надгробки, де могли б прилягти діти полеглого героя. Це має бути взірець нашої любові до полеглих Героїв», – звернувся священник.

Із його слів, власники землі, яку можна було б відвести під таке кладовище, коли до них звертаються, не хочуть її продавати, мовляв, їх ціна не влаштовує.

«Шановні, у нас війна сьогодні. І якщо люди нині бізнесові інтереси ставлять вище полеглих Героїв, то ми будемо задіювати громадськість. Це дуже актуальне питання. Не треба мати ілюзій, що кількість полеглих у нас буде обраховуватися десятками. Це страшна війна. Ми платимо дуже велику ціну. Але я б дуже хотів, щоб ми не забували тих, хто віддав найдорожче – життя. А рідні віддали сина, батька, чоловіка… Це питання, яке треба виносити на громадськість, щоб його вирішити. І це питання, яке треба було вирішувати ще місяць тому. Адже ми порушуємо питання військового цвинтаря ще з початку війни – з 2014 року», – наголосив Михайло Бучак.

На його думку, належна шана полеглим – це можливість швидше здобути перемогу.

«Душі воїнів сьогодні дивляться на нас і кажуть: «Ми віддали життя, а що ви зробили для нас? Ви хоч належно вшанували нас?» Для мене це дуже болючий момент. Ми будемо стукати у всі двері. Якщо є люди, які не хочуть йти на поступки із тією землею, ми зберемо батьків, матерів і прийдемо до них. Той цвинтар не має бути далеко, щоб ніхто не бачив. До нас повинні приїжджати люди, бачити його і казати: вони пам’ятають своїх Героїв», – зазначив капелан.

Нагадаємо: вчора Михайло Бучак повідомив про те, що у фейсбуці шахраї створили копію його сторінки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів