Поділитись:

Не вийде з тюрми довіку: в Україні засудили першого воєнного злочинця

Понеділок, 23 травня 2022, 13:15

В понеділок, 23 травня, у Солом’янському суді Києва завершився розгляд справи російського військового, 21-річного Вадима Шишимаріна, обвинуваченого у вбивстві беззбройного цивільного українця. Росіянин дістав довічне позбавлення волі.

Суспільне транслювало засідання суду наживо.

Під час винесення вироку суддя зазначив, що суд врахував те, що Шишимарін співпрацював зі слідством, однак вказав й на низку обтяжувальних обставин, зокрема, похилий вік вбитого військовим українця.

«Суд ухвалив Шишимаріна Вадима Євгенійовича, 17.10.2000 року народження визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі», — заявив суддя.

Відбуття покарання Шишимаріним враховується із 1 березня 2022 року. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Росіянину була інкримінована стаття 438 Кримінального кодексу «Порушення правил та звичаїв війни».

Санкція статті передбачає від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Шишимарін повністю визнав свою провину. Сторона обвинувачення просила для росіянина довічне ув’язнення, водночас адвокат військового наполягав на зміні кваліфікації справи, адже Шишимарін виконував наказ старшого за званням.

Шишимаріну надали безоплатного українського адвоката.

Нагадаємо, що відеохостинг YouTube видалив понад 70 тисяч відео та 9 тисяч каналів, які поширювали неправдиву інформацію про війну в Україні, применшували масштаби вторгнення чи називали його «визвольною місією».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 червня 2022
11:10
23 червня 2022
22 червня 2022
23:24