Поділитись:

Туреччина запропонувала морську евакуацію поранених з «Азовсталі», – речник Ердогана

Субота, 14 травня 2022, 19:00

Туреччина пропонує провести морську евакуацію поранених українських військових, які перебувають на сталеливарному заводі «Азовсталь» в Маріуполі.

Про це заявив речник президента Туреччини і головний радник із зовнішньої політики Ібрагім Калін в інтерв'ю Reuters, пише «Українська правда».

Калін сказав, що він особисто обговорював цю пропозицію з президентом України Володимиром Зеленським у Києві два тижні тому, і що вона залишається «на столі переговорів», хоча Москва на неї не дала згоди.

Згідно з планом, людей, евакуйованих з «Азовсталі», доставлять по суші в порт Бердянська, а турецьке судно доставить їх через Чорне море до Стамбула.

«Якщо це можна зробити в такий спосіб, ми будемо раді зробити це. Ми готові. Фактично наш корабель готовий вирушити і доставити поранених солдатів та цивільних осіб до Туреччини», – сказав Калін.

Калін сказав, що позиція Росії «міняється день у день».

«Вони дивляться на ситуацію з безпекою на місцях та іншу динаміку, свої переговори, власну внутрішню координацію. Тому іноді важко отримати тверду відповідь чи зобов'язання з будь-якої сторони», – сказав він.

Речник зазначив, що морська евакуація з Бердянська була однією з низки пропозицій щодо досягнення припинення вогню та проведення евакуації.

«Судно все ще перебуває у Стамбулі. Воно готове до відплиття, але ми чекаємо на остаточний дозвіл від російської та української сторони, щоб воно могло вирушити до Бердянська і доставити поранених солдатів до Туреччини», – сказав він.

Нагадаємо: родичі захисників «Азовсталі» закликали Китай допомогти з екстракцією українських військових з Маріуполя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 травня 2022
24 травня 2022
21 травня 2022
10:00
19 травня 2022
18 травня 2022
17 травня 2022