Поділитись:

У Луцьку спецслужби рф вербують школярів, – СБУ

Субота, 14 травня 2022, 14:32

СБУ зафіксувала спробу вербування російськими спецслужбами трьох школярів у Луцьку.

Про це у суботу, 14 травня, повідомили на фейсбук-сторінці Управління СБ України у Волинській області.

9 травня у Луцьку правоохоронці звернули увагу на трьох підлітків, які постійно вешталися біля одного з блокпостів. Причину свого перебування там школярі пояснити не змогли.   

Оперативники СБУ перевірили телефони дітей та виявили там багато знімків луцького військового аеродрому та ремонтного пункту, а також переписку з невідомими російськими абонентами. «Невідомі» розпитували у школярів про ситуацію в регіоні, намагаючись вивідати інформацію про розташування військових об’єктів, військової техніки та озброєння.  

Контррозвідники вчасно роз’яснили семикласникам небезпеку такого спілкування. З батьками дітей також провели профілактичну бесіду.   

«Радимо учителям та батькам постійного обговорювати з  дітьми питання інформаційної безпеки в різноманітних інтернет-чатах, онлайн іграх та соціальних мережах.   

Якщо будь-які особи звертаються до вас чи до ваших дітей з проханнями вислати фотографію місцевості чи конкретного стратегічно важливого об’єкта, або просто розпитують про стан такого об’єкта, велика ймовірність, що вас хочуть використати на шкоду Україні та вашого міста, зокрема.   

Якщо Ви запідозрили такі наміри щодо себе чи ваших близьких, повідомляйте про це в Управління СБ України у Волинській області. Наші телефони працюють цілодобово: 0977911911, 0332244025.  

Адже ваша необачність може стати причиною загибелі людей чи руйнування міста», – зауважили у спецслужбі.

Нагадаємо: в Україні запрацював сайт «Окупант», яким можуть скористатися громадяни рф, які хочуть дізнатися про своїх рідних, які потрапили в український полон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів