Поділитись:

Неправильні бджоли: кажани навчилися дзижчати, щоб їх не з'їли сови

Середа, 11 травня 2022, 02:35
Неправильні бджоли: кажани навчилися дзижчати, щоб їх не з'їли сови

Вчені з Неаполітанського університету, Італія, з'ясували, що великі нічниці (рідкісний вид кажанів) імітують дзижчання шершнів, щоб їх не з'їли сови.

Про це повідомляє Daily Mail, пише Фокус.

Багато тварин на Землі використовують різні методи, щоб не стати "обідом" хижаків. Але італійські вчені з'ясували, що велика нічниця використовує мімікрію Бейтса, щоб нею не поласувала сова. Мімікрія Бейтса – це форма мімікрії (певна подібність з іншими видами), коли їстівний для хижака вид "прикидається" неїстівним і навіть небезпечним.

Вчені з'ясували, що ці кажани імітують дзижчання шершнів, щоб залишитися живими.

"Ситуація має такий вигляд. Сова хапає кажана, але той починає видавати дзижчання, яке схоже на дзижчання шершня. Цей звук вводить в оману сову, вона обмірковує отриманий сигнал і цих кількох секунд достатньо, щоб кажан полетів", – говорить Данило Руссо автор дослідження.

За словами вчених, вони вперше виявили використання ссавцем звукової мімікрії Бейтса. Це відкриття вчені зробили під час вивчення найбільших нічниць.

"Коли ми зловили цих кажанів, то вони видавали дзижчання", – говорить Руссо.

Вчені записали цей звук, порівняли його з дзижчанням шершнів і виявили схожість. Потім вони відтворили цей звук совам і виявили, що ті намагаються віддалитися від джерела дзижчання. Дослідники вважають, що шершні вже жалили сов, тому ці комахи є для них небезпекою. Хоча цю теорію ще варто перевірити.

Сови, шершні й великі нічниці живуть в тих самих місцях, тому найімовірніше, вони вже вступали в контакт між собою, кажуть учені.

"Хай там як, але це дивовижне відкриття. Ми бачимо, що сови попри те, що вони харчуються цими кажанами, завдяки невдалому досвіду контакту з шершнями можуть втрачати свою здобич. Хоча це все ж таки заслуга еволюції, яка допомогла кажанам підвищити рівень виживання", – каже Руссо.

Вчені вважають, що є й інші види кажанів, які використовують аналогічні методи, щоб урятуватися від хижаків. Тепер лишилося їх тільки знайти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів