Поділитись:

Навіть в умовах війни інфекції не зникають: лучан закликають робити щеплення (відео)

Субота, 30 квітня 2022, 10:00

В останній тиждень квітня триває Всесвітній тиждень імунізації. Тож саме у цей період лікарі намагаються привернути увагу населення до важливості вчасної вакцинації. Особливо, коли в країні триває війна.

Журналісти телеканалу «Конкурент TV» побували у Луцькій міській поліклініці і дізнались, чи дотримують лучани профілактичних щеплень і чи можна у Луцьку щепитись вимушено переселеним особам. Подробиці – у сюжеті.

Лучанка Оксана прийшла до Луцької міської поліклініки, аби зробити своїй маленькій донечці Аріні чергове щеплення. Жінка зізнається: попри війну, аби продовжувати дбати про здоров'я дітей, календаря профілактичних щеплень намагається дотримуватись.

«Це важливо, це створюється імунітет для дитини…Тому я і старшій дитині робила, і меншій також…Стараємося за календарем», – розповідає мама.

Зі слів директорки Луцької міської дитячої поліклініки Оксани Лєщинської, до війни у Луцьку були досить гарні показники у всіх групах, які підлягали  вакцинації. 

«Це були показники, які сягали за 90 %. Тобто ми вже могли говорити, що наближаємось до колективного імунітету», – зауважила Оксана Лєщинська. 

Як зазначила директорка Луцької міської дитячої поліклініки, нині багато лучан із дітьми виїхали за межі України. Однак, аби й там була можливість дотримуватися календарних щеплень, лікарі поліклініки намагаються допомогти мамам отримати необхідну картку щеплень у будь-якій точці світу.

Лікарі вкотре наголошують: на жаль, інфекційні захворювання нікуди не зникають, а навпаки – в умовах війни можуть лише більш розповсюджуватися.

«Ми маємо розуміти, що які б не були умови – війна і т.д. – ми маємо знати, що інфекційні хвороби цьому не піддаються, вони все одно можуть виникати. І тим більше – в умовах війни, в умовах того, що люди змушені переїжджати без дотримання чітких санітарних норм, – зазначила медик. – Єдиний цивілізований метод, який може дітей захистити, – це вчасне проведення профілактичних щеплень».

Варто зазначити, що приймають у луцькій поліклініці і переселенців. Зі слів Оксани Лєщинської, звідки люди б не приїхали, вони можуть зайти до будь-якого кабінету педіатра. Оскільки нині вся Україна працює за електронною медичною системою, у будь-якому місці декларацію з лікарем можна легко знайти у базі даних. І не обов'язково переукладати декларацію. Якщо ж у дитини немає медичної картки, у поліклініці нададуть допомогу і без неї абсолютно безплатно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 серпня 2022
02 серпня 2022
19 липня 2022
18 липня 2022
30 червня 2022
27 червня 2022
08 травня 2022
29 квітня 2022
27 квітня 2022
06 квітня 2022
05 квітня 2022
30 березня 2022
12 березня 2022
21 лютого 2022
14 лютого 2022