Поділитись:

Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя (фото)

П'ятниця, 29 квітня 2022, 13:51

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Левова їх частка припадає на Луцьк, але це, звісно, не єдиний населений пункт області, куди приїхали переселенці.

Наприклад, у Нововолинську зареєстровано більш як 8 тисяч українців, які змушені були виїхати з рідних домівок. Оскільки частина з них не мали житла, посадовці організували відповідні місця компактного поселення. 

«Такими прихистками у нас стали гуртожитки навчальних закладів та місцевий садочок. Важливо, що люди самоорганізовуються: визначили старост по поверхах, облаштовують свій побут», – зазначає заступниця Нововолинського міського голови Вікторія Скриннік.

Що їм не вистачає для більш комфортного життя? Відповідаючи на це питання, переселенці згадують про побутову техніку. Саме тому громадська організація «Волинський Інститут Права» планує передати на місця компактного поселення у Нововолинську пральні машини та мультиварки. Зробити це вдасться завдяки проєкту «Шелтер» від Фонду «Східна Європа». В межах цієї ініціативи також буде підтриманий прихисток у селі Смідин.

«Так трапилося, що напередодні 24 лютого ми зробили ремонт місцевої амбулаторії і на березень планували здати її в експлуатацію. Водночас нові реалії все змінили. Тому вирішили приймати у цьому приміщенні вимушено переселених українців. Зараз там мешкає 21 людина», – розповідає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Оскільки запит на проживання у цьому прихистку зростає, було вирішено придбати ліжка, матраси, подушки, предмети побуту. Це допоможе облаштувати 10 додаткових місць і не менше двох з них – для потреб людей з інвалідністю.  

«Всю цю допомогу було визначено не від наших забаганок. Перш ніж приступити до роботи, ми вивчили побажання мешканців прихистків та посадовців, які ними опікуються. Зараз триває етап закупівлі. Плануємо, що в травні передамо пообіцяне», – зазначає керівниця Волинського інституту права Ірина Гайдучик.

Зауважимо також, що завдяки реалізації проєкту «Шелтер» запланована зустріч посадовців Нововолинська та Смідина. Захід буде організований для обміну досвідом у питаннях роботи з переселенцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
13:30
24 червня 2022
20 червня 2022
14 червня 2022
13 червня 2022
10 червня 2022
09 червня 2022
07 червня 2022
05 червня 2022
01 червня 2022