Поділитись:

У Польщі собака розкопала рідкісну колекцію середньовічних монет (фото)

Понеділок, 25 квітня 2022, 02:30

Рідкісна колекція брактеатів – тонких односторонніх середньовічних монет – була викопана собакою поблизу міста Валбжих у Польщі. Експерти кажуть, що монети, датовані 13 століттям, є першим таким великим відкриттям за понад сто років.

Про написали в Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, повідомляє Апостроф.

Власник собаки розповів про знахідку відділу охорони спадщини Нижньої Сілезії у Валбжиху, і туди направили групу для розслідування, включно з археологами з Вроцлавського університету.

"Кайтуш (собака, - ред.) почав копати землю і так дійшов до глечика з монетами. Об’єкти виявилися середньовічними брактеатами, які збереглися в пошкодженому глиняному горщику", – розповіла Ганна Новаковська-Чюхера, уповноважена з питань охорони спадщини Валбжиха.

Експерти припускають, що монети карбувалися в Бранденбурзі, Саксонії або Сілезії.

"Знайти значну кількість монет цього періоду є винятковим випадком", – додали в офісі, тому що нові валюти могли випускатися два-три рази на рік, а попередні набори монет переплавлялися та карбувалися.

Монети, які знайшов пес, переважно в чудовому стані із чіткими відбитками та незначними пошкодженнями.

 

Брактеати (від латинського bractea, що означає тонкий шматок металу) використовувалися як монети в середньовіччі. Вони були надруковані на аверсі, з увігнутим "негативом" зображення на реверсі.З зображенням тварин, фантастичним дизайном та елементами архітектури вони є чудовим матеріалом для медієвістичних досліджень.

"Ідея штампування монет з тонкої пластини була викликана малою доступністю руди – срібла чи рідше золота, а також запасами монетного двору. Королі, герцоги та єпископи могли карбувати монети", – пояснюють в управлінні охорони спадщини.

Щодо собаки Кайтуса, то "зважаючи на його вміння, археологи вже запитують про його участь у розкопках", – пожартували в управлінні охорони спадщини.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2022
20 червня 2022
19 червня 2022
18 червня 2022
14 червня 2022
12 червня 2022
10 червня 2022
07 червня 2022
06 червня 2022
05 червня 2022
04 червня 2022