Поділитись:

В Україні можуть дозволити PayPal, Webmoney та інші платіжні системи

П'ятниця, 18 листопада 2016, 11:32
В Україні можуть дозволити PayPal, Webmoney  та інші платіжні системи

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5361, який дозволить українцям використовувати для онлайн-розрахунків міжнародні системи електронних грошей.

Про це повідомляє видання AIN.

Якщо документ стане законом, електронні гроші в Україні зможу випускати не тільки банки, а й інші фінансові організації, а також Держказначейство. Цими грошима можна буде оплачувати товари, послуги і навіть податки.

За словами директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергія Шацького, прийняття законопроекту створить умови для виходу на український платіжний ринок міжнародних провайдерів інтернет-розрахунків. Зараз від зарубіжних емітентів електронних грошей вимагають реєстрації договору "про участь у міжнародній платіжній системі". Його отримання – складний і тривалий процес. Законопроект же дозволить реєструватися за спрощеною процедурою, як і українські емітенти.

Крім цього, законопроект дозволить українському бізнесу (НЕ фізособам, а саме суб'єктам господарювання) приймати електронні гроші, випущені нерезидентами в іноземній валюті, за надання робіт, послуг, продаж товарів. Також документ дозволить і простим українцям купувати випущені нерезидентами електронні гроші в "готівковій та безготівковій формі" за умови здійснення таких операцій через українські банки.

Втім, для вільного використання зарубіжних електронних грошей, очевидно, знадобиться збільшити нинішні ліміти на їх перекази. Зараз фізособи можуть виводити на карту не більше 500 грн на день і 4000 грн на місяць. А максимальна сума, яку можна використовувати для розрахунків електронними грошима, – 35 000 грн на рік.

Крім цього, закон істотно посилює відповідальність за злочини, пов'язані з електронними платіжними системами, зокрема незаконний випуск електронних грошей, а також їх крадіжка і крадіжка доступів до електронних гаманців (паролів.За порушення накладатиметься штраф до 340 000 грн або загрожує ув'язнення строком до трьох років. Максимально можливе покарання – позбавлення волі на термін до 8 років із забороною обіймати певні посади на строк до трьох років, в разі якщо дії вчинялись організованою групою осіб.

Нагадаємо: минулого тижня НБУ розіслав банкам телеграму з нагадуванням про заборону використання Webmoney, "Яндекс.Деньги" і QIWI Wallet.

Надрукувати
мітки:
коментарів