Поділитись:

На Волині почастішали випадки лісових пожеж, – Олександр Кватирко

Четвер, 17 березня 2022, 17:28
На Волині почастішали випадки лісових пожеж, – Олександр Кватирко

За кілька днів теплої весни волинські рятувальники, лісівники з допомогою камер відеоспостереження зафіксували десятки загорянь сухої трави на Ковельщині, Любешівщині, Любомльщині, Ківерцівщині.

Про це повідомляє начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

Вогонь уже локалізували. Над цим працювали лісівники та пожежники, небайдужі громадяни. Витрачено цінні ресурси, яких зараз і так обмаль. Витрачено час та значні зусилля. Гасіння вогню – це дуже важка, затратна і небезпечна праця.Якби цей вогонь виявили не вчасно, наслідки могли б бути значно масштабнішими

«Я зараз звертаюся до людей, які це зробили. Невже ви справді вважаєте, що такими діями приносите хоч якусь користь?Зрозумійте нарешті: все це – лише шкода нашій природі, всьому живому. І втрати – на роки.Як на мене, зараз саме час позбутися цієі жахливої звички. Всі ці пожежі сталися на території громад. Не держлісфонду. Лісівники ніколи не ділили цієі відповідальності. Але зараз час відверто поговорити про це», – йдеться у повідомленні.

Шановні голови громад, старости сіл!

Саме ви несете відповідальність за ці території, які зараз горять. Самосійні ліси, прилеглі до держлісфонду зони передані вам у розпорядження. Тому ви першими зараз маєте бити на сполох. Приймайте конкретні рішення. Дійте.

Закріпіть відповідального за дотримання правил пожежної безпеки на ввіреній вам території. Це ваша земля і ваш першочерговий обов’язок не допустити знищення її вогнем.

Створіть гарячі лініі у своїх громадах, на які б свідомі громадяни могли оперативно повідомити про пожежу. А ви – зреагувати.

Лісівники, як і раніше, готові допомагати, але не перебирати на себе ваші обов’язки. Якщо пожежі перестанемо гасити ми, дихати димом будете ви.

У боротьбі з цією масовою проблемою мусимо об’єднатися та акумулювати всі зусилля. Наголошую: не лише лісівників та рятувальників, а й громад. Так само потужно, як зробили це для захисту країни. Це теж захист – нашої землі, лісів, природи загалом.

Ви знаєте людей у своїх громадах в обличчя. Точно знаєте тих, хто може вдаватися до такої дикої практики прибирання. Поговоріть із цим людьми. З кожним особисто. Поясніть, що це не просто шкода природі, вбивство усього живого. Це злочин.

Розмістіть у місцях ризику відповідні інформаційні таблички. Попереджуйте про небезпеку та відповідальність всюди, де можна. Через усі наявні ресурси.

За спалювання сухої рослинності передбачено штраф. Він становить понад 6 тис. гривень. Крім того, порушнику доведеться сплатити і за завдані збитки.

У час війни такі дії прирівнюються до диверсії. І покарання буде відповідним.

Ми всі у цих питаннях зараз повинні бути справедливими та жорсткими. Якщо ви, шановні керівники громад, поставите собі таку ціль, ми разом позбудемося величезної проблеми.

Звертаюся і до свідомих громадян – також поговоріть із сусідами, особливо літніми родичами. Скажіть відверто, що так можна наразити на небезпеку ціле село. Що такий вогонь часто стає неконтрольованим. Що результати цієі трагедії будуть відчутні навіть через роки. Що вони самі ж отруюють повітря, яким дихають їхні діти та внуки. А в селах має бути особливо безпечно. Хоча б тому, що зараз це єдине місце, де значна кількість волинян шукає захисту від війни.

Якщо помітили вогонь, телефонуйте на «101». На цілодобовий номер лісового управління, який бачите на екрані. Або звертайтеся у найближчий лісгосп. Також – до керівника громади, старости села. Ці люди першими повинні реагувати.

Я дякую кожному лісівнику, пожежнику, хто вже виїздив на такі пожежі. Знаю, що ви робите це самовіддано, не роздумуючи, ризикуючи власним здоров’ям. Тому що як ніхто усвідомлюєте наслідки.

Бережіть себе. Бережіть природу. Бережіть те, що маємо.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів