Поділитись:

Час об'єднуватися: як волиняни у мережі реагують на звернення Путіна

Вівторок, 22 лютого 2022, 10:20

До пізньої ночі у понеділок, 21 лютого волиняни спостерігали за новинами у Російській Федерації. Президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким визнав незалежність самопроголошених республік «ДНР» та  «ЛНР». А перед тим записав майже годинне термінове звернення до росіян з маразматичними тезами на кшталт «Україну створив Ленін», «це питомо російська територія і російські люди», «ми вам покажемо, що таке декомунізація». Говорив про те, що колишні республіки незаконно покинули Радянський Союз і закликав відновити «історичну справедливість». 

Фейсбук-стрічка цієї ночі була тривожною, але рішучою. Волиняни разом з рештою українців говорили про готовність об'єднуватися, аби дати нахабному ворогу відсіч. 

Яким був волинський фейсбук у ніч, коли Росія визнала ОРДЛО, дивіться у нашій підбірці. 

Співак Олександр Положинський, який нещодавно поповнив лави тероборони Луцька, нарікав на те, що попри загрозу початку війни українські телеканали все ще транслюють російську музику. 

 

Ветеран АТО Олексій Кушнєр наголосив, що час об'єднуватися. 

 

Журналістка Оксана Федорук додала, що ще ніхто не об'єднував українців так, як це зробив Путін. 

 

Лучанка Ольга Валянік зауважила, що готова волонтерити, аби захистити свою країну. 

 

Журналістка Олена Кузьмич розповіла, що ніч була для неї тривожною. 

 

Міський голова Луцька Ігор Поліщук записав термінове звернення до лучан, у якому серед іншого обіцяв ще краще профінансувати тероборону. 

 

Письменниця Ореста Осійчук не стала сварити маленьку доньку за те, що дівчинка називає мудаків своїми іменами. 

 

Редакторка «Першого» Ольга Булковська і журналістка сайту луцьких новин «Конкурент» Тетяна Грішина були солідарні у своїх епітетах. 

 

 

Ексдепутат Луцькради Павло Данильчук додав, що колись маразматичні дії Путіна призведуть до падіння РФ, а українці цьому обов'язково посприяють. 

 

Більше реакцій дивіться тут. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заяву зробив й голова фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» у Луцькій міській раді Тарас Шкітер.

«Громадянський Рух «СВІДОМІ» вважає абсолютно неприйнятним рішення президента Російської Федерації про визнання «незалежності» так званих Л/ДНР і введення туди російських військ. Це є грубим порушення норм міжнародного права та повинно отримати належну оцінку міжнародної спільноти.
Ми ніколи не погодимося на порушення територіальної цілісності України! На цих позиціях ми стояли під час анексії Криму, на цих позиціях ми стоїмо і зараз», – заявив Тарас Шкітер.

Політик додав, що Путін докладає усіх зусиль, щоб зупинити наш економічний розвиток, європейську інтеграцію та розвиток демократії. Але Україна обов’язково вистоїть, бо з нами правда.

«Події останніх днів та реакція зовнішнього світу чітко нам показали, що сподіватися ми маємо передусім на себе. Не зволікаючи ні дня, Україні потрібно прискорити проведення комплексних заходів із територіальної оборони в кожному місті та громаді. Громадянський Рух «СВІДОМІ» як місцева партія долучився до розробки програми територіальної оборони Луцької міської територіальної громади, яку буде затверджено на сесії Луцької міської ради. Це дасть можливість повноцінно працювати батальйону територіальної оборони, залучати добровольців до різних видів навчань та підготовки», – зазначив Тарас Шкітер. 

Також депутат додав, що не цього недостатньо, щоб кожна громада та її мешканці почували себе в безпеці.

Тарас Шкітер додав, щоб дії центральної та місцевої влади були синхронними та доповнювали одна одну, ми звертаємося до Верховної Ради України якнайшвидше ухвалити декілька важливих рішень:


1. Збільшити фінансування заходів та підрозділів територіальної оборони в усіх громадах,  передусім у прикордонних із Росією та Білоруссю регіонах.
2. Ухвалити закон про право на цивільну вогнепальну зброю.
Кожен повинен робити конкретні дії на своєму місці та працювати на посилення нашої обороноздатності.
І найголовніше – ми повинні гуртуватися, відкинути наші розбіжності, зберігати спокій та підтримувати одне одного.
Ми віримо в себе, ми віримо в наші Збройні сили!

А що скажете ви?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12:29
06 червня 2023