5 років без Миколи Романюка: 22 фото пам'яті про улюбленого мера лучан

Четвер, 03 лютого 2022, 09:00

П'ять років тому, у п'ятницю, 3 лютого назавжди зупинилося серце багаторічного очільника Луцька Миколи Романюка. Ледь не до останнього подиху він працював для свого міста, і цією працею назавжди вписав своє ім'я в сторінки історії Луцька. А завдяки людяності, розумінню і готовності завжди прийти на допомогу Микола Романюк залишився світлим спогадом у серцях сотень тисяч лучан. 

З нагоди річниці пам'яті міського голови журналісти сайту луцьких новин «Конкурент» зібрали 22 особливих фото, на яких Микола Ярославович назавжди залишиться живим. 

Світле фото з мамою

«Мою маму звати Валентина Омелянівна. Вона працювала в селі в дитячому садочку і продавцем в місцевому магазині. Мама навчила мене чесності і порядності, працелюбності і що найбільш важливо – поваги до людей», – казав покійний міський голова про свою матір.

 

Микола Романюк з дружиною Марією

«Микола ніколи не підвищував голос. Вмів вислухати, вмів порадити. У нас не існувало приводів для якихось негативних емоцій. В такій атмосфері підростали наші два сини – Володимир і Валентин», – казала у спогадах про свого чоловіка  Марія Романюк. 

 

З часів роботи у Волинській ОДА

До того, як стати міським головою Луцька, Микола Романюк очолював Волинську ОДА. Губернатором був за часів президентства Віктора Ющенка, і навіть піднімався на Говерлу з третім президентом України. А це фото зроблене у шахті в Нововолинську. 

 

Завжди серед людей

Очільник Луцька нагороджує переможців локальної премії «Людина року». 

 

А на цьому фото разом з Андрієм Покровським відкриває фестиваль «Ніч у Луцькому замку». 

 

Фото зі святкування 50-річчя митрополита Михаїла

 

Слухав місто

Коли на вулиці Лесі Українки у Луцьку зрізали дерева і почали облаштовувати новий сквер, багато лучан обурилося. Люди стали на захист рослин, а міський голова вийшов до них, аби їх почути. 

 

Робив позитивні зміни

На цій світлині міський голова оглядає пологовий будинок у Луцьку. За кілька хвилин він домовиться із соціально відповідальним бізнесом про ремонт даху пологового. 

 

А це фото – з Брищенського сміттєвого полігону, де у серпні 2015 року відкрили сортувальну лінію. 

 

На цьому фото Микола Романюк показує тодішньому президентові Віктору Ющенку Ківерцівщину. 

 

Був привітним і щирим

На цьому фото Микола Романюк ділиться із журналісткою «Таблоїда Волині» своїми простими секретиками. Він розповідає, що любить гори та мріє про вишиванку. 

 

А тут допомагає козакам варити куліш. 

 

На цьому фото Микола Романюк готує картоплю по-французьки для своєї сім'ї. 

 

Підтримував захисників України

Микола Романюк із колегами їздив на схід України, і всіляко намагався допомогти захисникам та їх сім'ям. З його ініціативи у Волновасі збудували перший храм української православної церкви. На цих кадрах Микола Романюк спілкується з бійцями, які захищали нашу державу на сході. 

 

 

А тут вручає подарунки дітям загиблих українських учасників АТО. 

 

Знав, чим живе місто

Микола Романюк брав участь чи не в усіх масових заходах у Луцьку. На цьому фото він виконує гімн поруч із паверліфтерами на змаганнях у місті. 

 

А тут відкриває туристичний сезон. 

 

На цих кадрах Микола Романюк почав колядувати, і навколо нього на Театральній площі зібралися для коляди десятки лучан. 

Тут Микола Романюк та Борис Клімчук оглядають відремонтовані двори. 

 

Прощання з Миколою Романюком

На похорон мера прийшли тисячі лучан. 

 

Почесний

Посмертно Микола Романюк був удостоєний звання «Почесний громадянин Луцька» та «Почесний громадянин Волновахи». 

 

 

Довідково:
Народився Микола Ярославович Романюк 24 серпня 1958 року у селі Золочівка Млинівського району Рівненської області. Мав дві вищі освіти за спеціальностями «інженер-технолог» (Львівський лісотехнічний інститут, 1982) та «економіст» (Луцький індустріальний інститут, 1995).
Трудову діяльність розпочав у 1975 році робітником на Луцькому меблевому комбінаті. Після здобуття вищої освіти повернувся на це ж підприємство, де працював майстром з 1982 до 1983 року. 1983 до 1993 роки – на комсомольській та партійній роботі. У цей період працював на посадах інструктора, заввідділом Луцького міськкому комсомолу, першого секретаря Луцького міськкому комсомолу (1984-1988), завідділом Луцького міському КПУ (1988), першого секретаря Волинського обкому ЛКСМ України (1988-1991), голови комітету у справах молоді і спорту Волинського облвиконкому (1991-1992), заступника начальника управління у справах молоді і спорту Волинської облдержадміністрації (1992-1993).
З лютого 1993 до листопада 2007 року очолював Волинське головне регіональне управління ЗАТ КБ «Приватбанк». Указом Президента України від 10 грудня 2007 року № 1199/2007 призначений головою Волинської обласної державної адміністрації. Звільнений з цієї посади 26 березня 2010 року.
З квітня 2010 року до листопада 2010 року – директор Волинського головного регіонального управління Публічного акціонерного товариства КБ «Приватбанк». На виборах 31 жовтня 2010 року обраний міським головою Луцька. Позапартійний. Депутат Волинської обласної ради трьох скликань. У 2015 році вдруге балотувався на посаду Луцького міського голови, за поданням партії БПП «Солідарність». Був також першим номером у списку кандидатів в депутати від міської ради за списками цієї партії. 15 листопада 2015 переміг у другому турі виборів Луцького міського голови. 
Заслужений економіст України. Нагороджений Почесною грамотою Національного банку України, Грамотами Верховної Ради України, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Був одружений. Мав двох дорослих синів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: