Поділитись:

Пристрої автоматичної фіксації «охолодили лихачів» на волинських дорогах

Четвер, 27 січня 2022, 17:25
Пристрої автоматичної фіксації «охолодили лихачів» на волинських дорогах

На дорогах Волині, де встановлені пристрої автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, у сім разів стали рідше перевищувати швидкість. 

Про це свідчать результати роботи дев'яти таких фото- та відеокамер з серпня і до кінця 2021 року надані «Силі правди» Департаментом патрульної поліції України, інформує «Сила правди».

Перші пристрої автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР на Волині встановили в серпні 2021 року. Таких камер було чотири, і розмістили їх на дорогах державного значення у селах Струмівка, Забороль, Копачівка та у місті Ковелі. У жовтні встановили ще п'ять таких пристроїв. Чотири з них – у місті Луцьку: на вулицях Ковельській, Чорновола та Конякіна, ще один – поблизу Володимира-Волинського. Розташування усіх камер можна переглянути на карті МВС.

Згідно з даними від Департаменту патрульної поліції, з 27 серпня до 31 грудня 2021 року уповноваженими поліцейськими винесено 65 218 постанов за результатами опрацювання подій, що надійшли з приладів контролю. Найбільше порушень зафіксували камери у селах Струмівка (19 643 порушень) і Копачівка (19 224 порушень), а найменше – 3 856 – пристрій, встановлений у місті Ковелі. 

Пристрої автоматичної фіксації «охолодили лихачів» на волинських дорогах

Найбільше повідомлень про порушення швидкісного режиму в Луцьку надійшло з пристрою на вулиці В’ячеслава Чорновола – 1 445. Дві камери, встановлені на вулиці Ковельській в обох напрямках, разом «зловили» 1 945 «лихачів». Пристрій по вулиці Конякіна зафіксував найменше в місті порушень ПДР, пов’язаних з перевищенням швидкості – 948. 

Пристрої автоматичної фіксації «охолодили лихачів» на волинських дорогах

Якщо ж проаналізувати динаміку, то вже наступного місяця після запуску приладів кількість зафіксованих ними порушень зменшувалась в понад два рази. А за чотири місяці роботи камер на автодорогах державного значення М-07, М-19 та Н-22 – у сім разів.

Наразі пристрої в автоматичному режимі технічно здатні фіксувати лише перевищення швидкості.  У перспективі можуть додаватися й інші функції. Наприклад, фіксація проїзду на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки та інше.

Автоматична фіксація порушень швидкісного режиму частково позбавила правовідносини у сфері регулювання дорожнього руху суб’єктивного фактора. 

Спершу інформація з пристрою надходить до центру обробки даних Департаменту патрульної поліції України, де розглядається уповноваженим поліцейським. Той, своєю чергою, знаходить, на кого зареєстрований автомобіль, і виносить постанову на фізичну особу або на керівника юридичної особи, якій належить транспортний засіб. Постанови можна побачити в Електронному кабінеті водія на сайті сервісного центру МВС або в застосунку «Дія» і одразу сплатити штраф. 

Якщо мінімальний штраф за перевищення швидкості на понад 20 кілометрів за годину становить 340 гривень, то порушник протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови має право заплатити, так би мовити, на пільгових умовах, половину – 170 гривень. 

У Департаменті патрульної поліції не змогли відповісти на питання про суму сплачених порушниками штрафів винесених за допомогою стаціонарних приладів автоматичної фіксації на Волині. Однак, якщо уявити, що всі порушники сплатили хоча б пільгове стягнення, по 170 гривень, то сума штрафів сягне понад 11 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 25 січня на дороги України виїхали «фантомні» патрулі – автомобілі Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2024
20 квітня 2024
17 квітня 2024
16 квітня 2024
15 квітня 2024