Поділитись:

Офіційно: завтра, 25 січня, на дороги виїдуть «фантомні» патрулі (фото)

Понеділок, 24 січня 2022, 16:43

Завтра, 25 січня, на дороги України виїдуть «фантомні» патрулі.

Про це у фейсбуці повідомив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Завтра зранку, 25 січня, о 8:00 год автомобілі «фантом» виїжджають на повноцінне патрулювання.

Що це за автомобілі

Наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів.

Спецавтомобіль сертифікований за модулями «В» та «F» і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України й здатний до фіксації порушень ПДР.

 

Як відбувається фіксація адмінправопорушення та притягнення порушника до відповідальності

  • Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості як під час руху самого «фантому», так і коли «фантом» стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.
  • Після цього метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.
  • Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

 

Чи може бути фіксація правопорушень не в автоматичному режимі

Так. Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

Як тоді буде відбуватися притягнення до відповідальності таких водіїв

У «фантомі» патрулюють інспектори. У такому разі вони, відповідно до вимог статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію», будуть зупиняти автомобілі порушників та розглядати справи про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили.

Про плани

У поточному році за Держпрограмою заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 травня 2022
21 травня 2022
20 травня 2022
19 травня 2022
18 травня 2022
17 травня 2022