Поділитись:

З міністром і народним хором: як у Луцьку відкривали оновлений басейн ЛНТУ (репортаж, відео)

Автор: Міла Роспопа |
Четвер, 20 січня 2022, 17:25

Тут було все: перерізання стрічки позолоченими ножицями, які на брендованих подушках поважним гостям піднесли красиві дівчата, виступи священників, музикантів, депутатів, багато пафосних слів про «тут ми закладаємо майбутнє». Не було хіба розповіді про сам басейн ЛНТУ – яким він був, і що в ньому змінилося за 22 мільйони гривень...

Басейн справді красивий і сучаснийБасейн справді красивий і сучасний
 

Але все по черзі. 

В обідню пору четверга, 20 січня до Луцька завітали міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Вони приїхали, аби оглянути відремонтований за 22 мільйони гривень у рамках «Великого будівництва» басейн Луцького національного технічного університету. І поки гості з Києва їхали до ЛНТУ, в університеті завершували останні приготування. 

На сходах перед будівлею метушилися прибиральниці, які стирали зі світлої плитки свіжі брудні сліди, і відправляли всіх, хто прийшов раніше, ніж міністр, заходити через вхід для персоналу. Декого зі сходів ледь не зіштовхували – мабуть, бруднити їх мають право тільки черевики поважних гостей. 

 

Всередині відремонтованого корпусу університету вже збиралися люди. На брендованих подушечках лежали позолочені ножиці, у душі на другому поверсі репетирували артисти Волинського народного хору. Біля трибуни над спокійною водою басейну стояв стіл із церковними книгами і хрестом. Самотньо горіла свічка. Непомітно від всіх у роздягальнях гуртувалися молоді хлопці і дівчата – вони сьогодні мають показово пропливти у оновленому басейні, який ремонтували спеціально для них. Про них згадають аж наприкінці. 

Ножиці для перерізання стрічки. Їх було шістьНожиці для перерізання стрічки. Їх було шість
 

 

 

 

Поважні гості приїхали близько 12:30. Крім міністрів, був, звісно, митрополит Михаїл, голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко, голова облради Григорій Недопад, ректор ВНУ Анатолій Цьось, ректорка ЛНТУ Ірина Вахович, двоє нардепів – Ірина Констанкевич та В'ячеслав Рубльов, і заступниця міського голови Луцька Ірина Чебелюк. Зустрічали гостей спершу на подвір'ї. Оновлений фасад для цього оздобили синьо-білими кульками, перед сходами протягнули червону стрічку. На сходах згори стояв ведучий. 

 

 

УрочистостіУрочистості
 

Слова ведучого почалися із традиційного у Луцьку вітання високопреосвященства – звертання він не з першого разу вимовив. Далі представили гостей, а потім був гімн і урочисте перерізання стрічки. Тоді всі зайшли у приміщення. 

 

 

Справжнє здивування чекало на журналістів у басейні, де всього кілька хвилин тому самотньо горіла свічка і ходило кілька людей. Тепер тут уздовж стін на вузьких, вкритих світлою плиткою переходах розташувалися десятки артистів народного хору, працівників університету, півдюжини священників та гості, які ризикували в один момент опинитися просто у новому басейні. 

Буквально за кілька хвилинБуквально за кілька хвилин
 

Справу урочистого відкривання почали священники. Після виступу народного хору і «Щедрика» Владика Михаїл роздав поважним гостям свічки, став на коліно і освятив воду. Священники помолилися. Тоді під патріотичну «Волинь моя» митрополит із відром святої води обійшов навколо увесь басейн, щедро кроплячи всіх, хто траплявся на його шляху. Далі він виступив. Пожартував про ректорку ЛНТУ Ірину Вахович, яка, за його словами, «завжди у положенні» – вагітна, тобто, новими ідеями. Наприкінці разом з колегами помолився за Україну. 

 

 

Далі почалися виступи усіх поважних гостей. Говорили загальні речі – про майбутнє, про важливість таких проектів, про неоціненний внесок кожного з них особисто. Говорили довго. Трохи суті сказав голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко – він згадав про бюджет проекту та наголосив, що за ці кошти тут замінили дах, відремонтували фасад, чашу басейну, хол та окремі кімнати. Останньою виступала Ірина Вахович. Їй чомусь вручили великий муляж ключа. 

 

 

І коли здавалося, що всі слова вже сказані, з роздягальні нарешті вийшли плавці. Вони пропливли у чистій і спокійній воді, і єдині з більше, ніж сотні людей у цьому приміщенні, виглядали доречно.  

 

  

Бо насправді, красиво одягнений Волинський народний хор, який виконує «Щедрик» так, що перехоплює подих, був би доречним десь не над басейном. Бо гімн університету у виконанні Сергія Скулинця звучав би значно ефектніше не над водою, яка ледь чутно віддає хлором. Бо насправді, священники у чорних рясах не можуть виглядати ок поруч із молодими хлопцями і дівчатами у купальниках. Всі ці черевики на підборах мали би бути десь на паркетах чиновницьких кабінетів, а не на новенькій неслизькій плитці басейну. 

Залишається хіба сподіватися, що університетські плавці таки відчують на собі ці якісні зміни. 

***

Заходять якось в басейн міністр, священник і народний хор... 

Так міг би починатися якийсь дуже дотепний анекдот у часи розквіту анекдотної культури. Натомість так почалося урочисте відкриття відремонтованого басейну у рамках президентського проекту «Велике будівництво» у Луцьку. На початку 2022 року. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 травня 2022
20 травня 2022
19 травня 2022
18:39
18 травня 2022
18:52