Підвищення "мінімалки": які можуть бути наслідки

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 13:13

У Кабінеті Міністрів говорять, що на видатки бюджету підвищення мінімальної зарплати особливо не вплине, бо зарплати в бюджетному секторі зростуть тільки для тих, у кого вона менше 3 200 гривень.

Чи це означає, що зарплата лікаря та сторожа в лікарні тепер буде одинакова – поки відповіді немає. Ціна держави проаналізувала, до яких наслідків може призвести подвоєння "мінімалки".

"Уряд каже, що зростуть доходи за єдиним соціальним внеском (ЄСВ). Можливо. А що якщо бізнес буде відповідати просто скороченнями робочих місць? Наприклад, у секторі поштових перевезень більше 70% працівників мають зарплату менше 3 000 грн (офіційна статистика). Що з цим робити Укрпошті? На кого перекладати додаткові витрати? На споживачів? Чи просто скоротити наполовину штат працівників?" – йдеться у повідомленні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧОМУ ЗАЯВА ГРОЙСМАНА ПРО ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ДО 3200 ГРИВЕНЬ ЗРОБИТЬ УКРАЇНЦІВ ЩЕ БІДНІШИМИ

Якщо бізнес буде гарно "викручуватись" і просто звільнятиме працівників та наймати неофіційно, то ціни в Україні особливо не змінюватимуться. Однак бізнес може почати перекладати на споживачів додаткові податки, тоді темп росту цін буде зовсім іншим.

"Єдине, що зрозуміло достеменно – це те, що увесь позитив бюджетного процесу, який ми спостерігали дотепер (вчасна подача бюджету 2017, прийняття бюджету у першому читанні) перемножуються цією ініціативою на нуль. Реакція МВФ на таку несподіванку поки не відома, але, найімовірніше, Фонд теж не буде особливо щасливий такому сюрпризу (бюджетні параметри проговорювались та погоджувались заздалегіть)", – йдеться у дописі.