Поділитись:

«Церква не осуджує, але й не підтримує»: священник ПЦУ про купання в ополонці (відео)

Вівторок, 18 січня 2022, 20:16

Щороку 19 січня лише християни пірнають в ополонку. 

Про це в програмі «Прайм-Тайм» телеканалу «Конкурент TV» розповів священник православної церкви України – отець Дмитрій Сагатий.

Отець розповідає, що колись, з давніх часів, існували такі традиції в селах чи містечках де є якась водойма. Там священники з хоругвами урочисто йшли на річку чи озеро де була зроблена ополонка й освячували там воду. Вода обов'язково мала бути чиста, тому що люди набирали її собі додому. Звісно ж, знаходились і  такі, що почали пірнати. 

Священник зазначає, що українська культура надзвичайно багата і перетнулася з багатьма іншими, тому конкретно сказати звідки це походить – не можливо. Одні кажуть, що це походить з Росії, другі – ще від чогось іншого.

Отець зауважує, що зараз люди стали менше відвідувати храми через пандемію коронавірусу, але багато батьків ведуть своїх маленьких дітей, щоб ті пірнали в ополонку. 

«Тобто коронавірусу – боїмося, а от свою дитинку в мінусову температуру окунути в крижану воду – не боїмося. Гріхів воно не змиває. Гріхів ми позбавляємося таїнством Сповіді і святим Причастям, а додатково, якщо християнин з практикою і він дійсно був у храмі, перебував на молитві і вирішив собі просто скупатися у воді, то тут нічого такого не станеться. Але коли роблять масові гуляння – церква не осуджує, але церква і не підтримує», – каже отець Дмитрій Сагатий.

Подробиці – у відео.

Нагадаємо, що 19 січня близько 400 поліцейських стежитимуть за безпекою біля храмів та місць масових купань

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 травня 2022
21:30
17 травня 2022
21:30
10 травня 2022
05 травня 2022
03 травня 2022
21:30
28 квітня 2022