Поділитись:

Вимагають визнати Крим російським: РФ поставила умову Казахстану

П'ятниця, 07 січня 2022, 08:40

Російська Федерація поставила умову Казахстану для направлення до країни військових. В обмін на допомогу Казахстану придушити протести в країні силами ОДКБ, Росія висунула низку умов. Зокрема, Нур-Султан має визнати окупований Крим російською територією.

Про це повідомляє турецьке видання Akit, пише ТСН.

Президент Касим-Жомарт Токаєв, виступаючи на національному каналі Habar 21, підтвердив, що попросив президентів країн-учасниць ОДКБ (Росія, Киргизстан, Таджикистан, Білорусь і Вірменія) допомогти навести порядок в країні.

«Я зустрічався з лідерами країн-учасниць Організації. Я попросив їх допомогти Казахстану подолати цю терористичну загрозу... Я чекаю швидких кроків для забезпечення безпеки», – сказав Токаєв у зверненні.

Після цієї заяви президента Токаєва, як пише Akit, Росія висунула певні умови, щоб допомогти Казахстану: визнання анексії Криму, повернення російській мові статусу другої офіційної, розміщення на території країни російський військових баз, а також надання автономії для російського населення Казахстану.

Як відомо, у Казахстані від 1 січня тривають протести. Формальним приводом стало збільшення цін на газ, влада країни частково пішла на поступки, але згодом ситуація змінилась. У ніч проти 5 січня протести переросли в сутички мітингарів і поліції, протягом дня в країні частково був відсутній Інтернет та зв'язок.

Пізніше президент Токаєв запровадив надзвичайний стан на всій території Казахстану і провів переговори з президентами РФ і Білорусі Путіним та Лукашенком. У ніч проти 6 січня він оголосив, що звернувся до голів держав ОДКБ (Організація Договору колективної безпеки — ред.) надати допомогу Казахстану в подоланні цієї терористичної загрози».

6 січня стало відомо, що до Казахстану відправлено «миротворців» від країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОКДБ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 травня 2022
27 квітня 2022
15 квітня 2022
13 квітня 2022
12 квітня 2022
01 квітня 2022
21 березня 2022
20 березня 2022
14 березня 2022
13 березня 2022
11 березня 2022