Поділитись:

Пухнастіші та пахучіші: волинська родина майструє новорічні дерева із соснових гілок (фото)

П'ятниця, 31 грудня 2021, 13:32

Родина Хомяків із села Городині Луцького району п’ятий рік поспіль виготовляє новорічні дерева із ялинових та соснових гілок. Окремі змайстровані дерева сягали двох метрів у висоту.

Про це пише Суспільне.

Зі слів майстрині Катерини Хомяк, такі новорічні дерева довго мають гарний вигляд, пухнастіші та пахучіші, ніж зрубані, а також не шкодять довкіллю. Гілки для майбутніх новорічних дерев зрізують ножицями.

 

Для цього їдуть до лісу або обрізають дерева на своїх земельних ділянках. Зрізані гілки сортують і складають у ящики. Катерина Хомяк говорить: до цієї справи долучається вся сім’я.

«Гілочки вибираємо зі старих дерев, тому що вони м’які, пишні і великі. З молодої ялинки не вийде така, бо гілочка сама тверда. У ліс ми їздимо через день, обрізаємо тільки ножицями, дерев не шкодимо, обрізаємо нижні рядочки з великої сосни», – каже волинянка.

 

Допомагає майстрині створювати новорічні дерева її батько, 62-річний Василь Бзита разом із дружиною. Каже: збирає гілля, яке ретельно обирає та сортує.

«Гіллячки ходжу збираю, бо там є з однієї сторони жовтувата, там зеленувата. Оце посортовані: вони менші, більші, ще більші», – говорить чоловік.

Василь Бзита><span class=Василь Бзита
 

Поки жінки сортують гілки, чистять їх і перебирають, чоловіки вирізають підставки для новорічних дерев. Особливо важко прикручувати нижні яруси гілок, – каже Катерина Хомяк. З її слів, гілки потрібно прикручувати по колу, після цього їх стягують пластиковою стяжкою.

 

Як зазначила Катерина Хомяк, складати таке новорічне дерево важко, адже гілки колять і на руки налипає смола. Говорить: найменша ялинка має 10 рядків, тому такі зібрані дерева мають велику вагу.

Майстриня Катерина Хомяк><span class=Майстриня Катерина Хомяк
 

«На рейку одягаємо спочатку верхівку, потім поступово складаємо по рядочках ялику. Краще поставити таку ялиночку: вона має дуже гарний запах. Гілочок багато і вони пахнуть і дерева залишаються», – додала майстриня.

Щороку до свят зібрані з гілок дерева майстриня Катерина Хомяк ставить у своїй домівці. Додає: таке спільне заняття згуртовує всю родину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 квітня 2022
10 січня 2022
06 січня 2022
31 грудня 2021
30 грудня 2021
29 грудня 2021
28 грудня 2021
22 грудня 2021
21 грудня 2021
20:56
20 грудня 2021
19 грудня 2021
15:00
17 грудня 2021