Поділитись:

Волинські діти частіше роблять злочини через інтернет: чому так відбувається (відео)

Четвер, 23 грудня 2021, 15:06

Фото ілюстративне

Неповнолітні волиняни частіше вчиняють злочини за допомогою інтернету. 

Про це стало відомо під час круглого столу «Скоєння правопорушень неповнолітніми. Тенденції та профілактика», організованого Громадянським Рухом «СВІДОМІ» у четвер, 23 грудня. 

Модераторка дискусії, депутатка Луцькради Алла Надточій поцікавилася, чи впливають соцмережі на збільшення кількості злочинів та правопорушень серед неповнолітніх. Старша інспекторка сектору ювенальної превенції УПД ГУПН у Волинській області Людмила Гринь наголосила, що загальна кількість злочинів серед неповнолітніх не зросла, однак, збільшився відсоток злочинів, які роблять за допомогою соцмереж та інтернету. 

«Усі люди користуються ґаджетами, без цього не уявляємо життя. Це впливає, зокрема на дітей. За структурою злочинності цього року діти вчинили 11 шахрайств, а минулого року одне. Шахрайства чинили зокрема і з застосуванням інтернету. Також зросла кількість злочинів з незаконного обігу наркотиків – діти у 2021-му вчинили 23 кримінальні правопорушення, минулого року 5. Багато таких злочинів вчинено із застосуванням соцмереж, телеграм-каналів. Діти частіше використовують інтернет зі злочинною метою», – наголосила вона. 

 

 

Боротися з такою статистикою, впевнені правоохоронці, допоможе увага батьків та членів сім'ї. Саме в сім'ї повинні обмежувати час користування ґаджетами, пояснювати дитині, які небезпеки існують у мережі та заохочувати до соціальної активності офлайн. 

«Зараз в дітей емоційний інтелект не такий розвинений, як у раніших поколінь. Діти не можуть інформацію правильно обробити. Інформації багато, вона впливає на них, і дитина не може адекватно оцінити правильність своїх вчинків. Тому й існує ця погоня за «лайками», фотографування у небезпечних місцях і таке інше», – пояснює начальниця сектору ювенальної превенції відділу превенції Луцького районного управління поліції ГУПН у Волинській області Олена Лесь

 

Нагадаємо, Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський, постійно організовують круглі столи на суспільно важливі теми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 травня 2022