Поділитись:

ПЦУ може послабити або скасувати піст на Новий рік – Епіфаній

Неділя, 19 грудня 2021, 22:39

Православна церква України може послабити або скасувати піст 31 грудня та 1 січня. Таке нововведення можуть запровадити на період, поки українці ще не перейшли до святкування Різдва 25 грудня.

Про це розповів настоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Він нагадав, що в деяких помісних православних церквах уже є традиція, коли 31 грудня та 1 січня послаблюють або скасовують піст.

«Церква як любляча мати, вона може діяти поблажливо. Як кожна мати своїй дитині або дозволяє щось, навіть порушує певні правила, або навпаки діє інколи жорстко, згідно з акривією, тобто точно згідно з правилами», – сказав Епіфаній.

Водночас він додав: «І тому церква в майбутньому може розглянути, якщо це буде соборне загальне рішення, щоб на ці дні, поки ми не перейдемо до новоюліанського календаря, послабити піст, щоб не було порушення. Бо є зустріч Нового року, хоча це й не головне, багато хто не святкує цей день, але це є справді проблемою».

Різдвяний піст за юліанським календарем триває з 28 листопада по 6 січня. Натомість віряни, які святкують Різдво 25 грудня за григоріанським календарем, постують з 15 листопада по 24 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2022
25 червня 2022