Поділитись:

Волинські селекціонери вивели новий сорт озимого жита

П'ятниця, 03 грудня 2021, 16:41

Волинські науковці вивели новий сорт озимого жита «Серпанок», який орієнтований на використання у хлібопекарській промисловості.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на слова завідувачки лабораторії рослинництва та селекції Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України Олена Нечипорук.

«Ми селекціонували новий сорт озимого жита «Серпанок», який пройшов сортовипробування в усіх сортодільницях України, отримали сертифікат і патент, що вже дають нам право займатися його широким розмноженням. Якщо традиційно жито висівалося приблизно у 20 числах вересня – на початку жовтня, то цей сорт можна висівати навіть у 20-х числах жовтня», – зазначила Нечипорук.

За її словами, сорт «Серпанок» урожайніший і продуктивніший, ніж попередні сорти озимого жита, які селекціонувала станція. Висота рослин 120-130 см, завдяки чому жито стійке до вилягання, а його потенційна урожайність – 10-11 тонн.

«Серпанок» стійкий до хвороб. Сорт потребує основного удобрення комплексним азотно-форфорно-калійним добривом восени та весняного підживлення по мерзло-талому ґрунті.

Таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці. Для зони Полісся воно є однією з незамінних зернових культур у сівозміні.

Як додала заступниця директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Оксана Пузняк, сорт «Серпанок» розробили для виготовлення хліба.

Культуру можна використовувати для відгодівлі тварин. Через високу кислотність його треба перемелювати із пшеницею, ячменем та вівсом. При цьому частка жита має бути 30%.

Волинські науковці планують розпочати вирощування жита «Серпанок», щоб за рік забезпечити ним частину господарств.

Окрім цього сорту на станції наразі вирощують також озиме жито «Ірина».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 січня 2022
09:42
21 січня 2022
20 січня 2022
13:18
19 січня 2022
13:58
11:56
18 січня 2022
15:30
16 січня 2022