Поділитись:

Велике оцифрування: Волинський краєзнавчий музей покаже небачене (фото)

Четвер, 02 грудня 2021, 09:30

Волинський краєзнавчий музей активно оцифровує фонди. Тепер для відвідувачів буде доступна і онлайн-версія експонатів, а ще люди зможуть побачити значно більше, ніж зазвичай показують на виставках. 

Про це сайту новин Луцька «Конкурент» розповіла працівниця музею Анна Юхимчук.

Для цього музей отримав інфраструктурний грант House of Europe («Дім Європи»), скерований на розвиток української культури та знайомство світу з нею. Волинському краєзнавчому музею цей грант допоможе ввести електронний облік музейних предметів та розпочати їх оцифрування.

 

 

Фонди – закулісся кожного музею. У виставкових та експозиційних залах музею відвідувачі можуть побачити не більше 10% музейних колекцій. Закритими для широкого загалу залишаються сотні тисяч речей, кожна з яких має свою історію побутування та надходження до музею. Ці речі музейні працівники з радістю показали б відвідувачам, але виставкові площі цього не дозволяють. Оцифрування фондів зробить багаті музейні колекції доступними для усіх зацікавлених.

Діджиталізація важлива й тому, що старовинні музейні предмети тлінні. Як би музейні працівники та реставратори не старались, ніщо не вічне і час може його зруйнувати. Оцифрування фондових предметів збереже надбання, хоч і не фізично, ознайомивши прийдешні покоління з нашим історичним та культурним спадком.

Оцифрування музейних предметів потребують дослідники, оскільки це зробить більш доступними для них фондові колекції. Незважаючи на сучасні блага комунікацій та транспорту, не завжди і не всі науковці можуть бути мобільними і відвідувати музеї та архіви для своїх наукових потреб. Переведення предметів у цифрову форму – головним чином писемних джерел – розширить коло науковців, які на основі матеріалів Волинського краєзнавчого музею свої праці.

 

 

 

В українських музеях уже розпочався процес оцифрування фондів, і Волинському краєзнавчому музею пощастило до нього приєднатись. В рамках інфраструктурного фонду House of Europe музей уже закупив усю необхідну техніку, а також програмне забезпечення для оцифрування спочатку нових надходжень, а згодом і решти колекції. У музею є необхідна фототехніка, комп’ютери, комп’ютерний сервер, фотозона для зйомки музейних предметів, поворотний стіл для 3D-моделювання, а також програма «Музейні фонди України» на 10 користувачів.

 

 

 

Працівники музею знайомлять із новою технікою та розпочали перші кроки в оцифруванні музейних предметів із фондів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 квітня 2023
25 березня 2023
18 березня 2023
17 березня 2023
26 лютого 2023
11 лютого 2023
01 вересня 2022
25 серпня 2022
23 травня 2022
07 лютого 2022
14 грудня 2021
17:48
01 грудня 2021
19 серпня 2021
21 червня 2021
18 травня 2021