Поділитись:

Федоров пояснив, які помилки заважають генерувати Covid-сертифікати в «Дії»

Середа, 27 жовтня 2021, 22:33

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про найпоширеніші помилки у COVID-сертифікатах, через які громадяни не можуть згенерувати їх на порталі «Дія».

Про це він повідомив у Телеграмі.

«Ми дуже часто розвиваємо наш продукт не в ідеальних умовах. Іноді ці умови є реально критичними. Так, наприклад, відбувається з послугою щодо ковідних сертифікатів», – зазначив Федоров.

Міністр нагадав, що «всього за 2 місяці – у це не вірили наші партнери ні в ЄС, ні в Україні, – ми зробили сервіс, за допомогою якого сотні тисяч українців успішно подорожують в інші країни».

«Новий спалах та червоні зони суттєво розширили попит на цю послугу, і нам доводиться вирішувати десяток найскладніших проблем на колесах», – уточнив Федоров.

За його словами, найскладніший виклик зараз – «це мінімізувати помилки лікарів під час внесення даних про вакцинацію, через яку ми маємо жахливу конверсію – не можемо видати сертифікати усім охочим, і величезний негатив від наших користувачів».

«Ключова проблема полягає в тому, що відповідно до закону помилку може виправити лише лікар, який робив вакцинацію та підписав запис своїм електронним підписом. У нас вже накопичилося багато неприємних реальних історій, коли ми знаходимо лікаря в поїзді або будимо його серед ночі, щоб людина змогла полетіти із сертифікатом», – уточнив він.

Федоров наголосив, що «в жодному разі не можна в даному разі звинувачувати лікарів – вони зараз працюють у найскладніших умовах, а правила формування сертифікату є новими та непростими».

«Спільно з МОЗ та НСЗУ ми чітко класифікували всі помилки, регулярно відбуваються навчання лікарів. Найпоширеніші помилки – це неправильне зазначення ​​серії та кодів вакцин (це необхідно для уникнення введення сторонніх записів), номерів вакцинації, створення записів-дублів чи неповні дані в електронній системі охорони здоров'я», – акцентував міністр.

Він заявив, що у міністерстві хочуть «якнайшвидше розвантажити процес і автоматизувати внесення цих даних».

«Після детального аналізу ми найближчими 2 тижнями готуємо серію оновлень електронної системи охорони здоров'я, за результатами якої плануємо зменшити кількість негативних відповідей на 50-70%», – зазначив Федоров.

Нагадаємо, державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України закликає завантажувати додаток «Дія» лише з мобільних магазинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 грудня 2021
28 листопада 2021
27 листопада 2021
16 листопада 2021
15 листопада 2021
13 листопада 2021
09 листопада 2021
05 листопада 2021
02 листопада 2021
01 листопада 2021
26 жовтня 2021
09 жовтня 2021
08 жовтня 2021
29 вересня 2021