Поділитись:

Вакцинація проти COVID-19: люди з протипоказаннями зможуть отримати довідку з 8 листопада

Вівторок, 26 жовтня 2021, 15:51

З 8 листопада українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати довідку про це і уникнути карантинних обмежень у «червоних» зонах чи під час подорожей Україною.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, – повідомляє Українська правда.

«Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання… (Її ще не видають, – ред.), але будуть з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ», – зазначив міністр. 

Віктор Ляшко уточнив, що є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника вакцини – як-то сильна алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини.

Водночас міністр додав, що в Україні «частенько звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань». Найпоширеніші з них – коли люди думають, що перенесений ковід є протипоказанням до вакцинації, й починають відтермінувати її на 6-8 місяців.

Ляшко наголосив: якщо людина перенесла хворобу, не має гострих симптомів, у неї відновився організм, то вона може одразу йти і робити щеплення. Бо за той час, поки вона чекає «міфічних 6 чи 9 місяців», шанс померти «в 11 разів більший, ніж у вакцинованих».

Міністр не зміг відповісти, чи можна буде підтягнути довідку про протипоказання до covid-щеплення у «Дії».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 грудня 2021
02 грудня 2021
01 грудня 2021
20:51
30 листопада 2021
29 листопада 2021