Поділитись:

Концепцію облаштування Сапалаївки у Луцьку обговорили експерти (фото, відео)

Вівторок, 26 жовтня 2021, 09:00

У Луцьку обговорили проєкт концепції облаштування набережної вздовж річки Сапалаївка. У заході взяли участь представники експертного середовища: архітектори, урбаністи, екологи, велоактивісти тощо.

Обговорення відбулося у приміщенні ЦНАП 25 жовтня.

«Ідея цієї концепції належить лідерові нашої партії «Громадянський рух «СВІДОМІ» Андрію Покровському. Важливою є саме ідея: за допомогою набережної вздовж Сапалаївки з’єднати спальний район із центром міста, та зробити її велопішохідною»,  – зазначив голова фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» у Луцькій міській раді Тарас Шкітер.

Політик додав, що у Громадянському русі «СВІДОМІ» розуміють, що проєкт досить непростий, але його можливо втілити. І в результаті його реалізації зона, протяжністю понад 5 кілометрів, що проходить середмістям Луцька, буде чистою й охайною.

Тарас ШкітерТарас Шкітер
 

Також Тарас Шкітер додав, що 55-й мікрорайон досить густонаселений, відтак така зона буде мати неабиякий попит серед лучан. Тим більше, як нагадав депутат, у місті активно розвивається шерінг електросамокатів, а в планах – і розвиток прокату велосипедів. А запропонована концепція передбачає облаштування велопішохідних доріжок. Тарас Шкітер зазначив, що за кордоном реалізується безліч подібних концепцій, адже європейці активно використовують простір поряд з водними об'єктами.

Виступила авторка проєкту Ольга Федорчук, яка детально розповіла про концепцію. Проєктантка наголосила, що кожна із зон відпочинку буде унікальною і стилістично «прив'язаною» до місця розташування.

Ольга ФедорчукОльга Федорчук
 

«Хочу зазначити, що важливою складовою проєкту є облаштування освітлення набережної, аби люди могли почуватися там безпечно в будь-яку пору доби»,  – зазначила проєктантка.

Модератор заходу, депутат Громадянського руху «СВІДОМІ» Михайло Наход нагадав, що «СВІДОМІ» особливу увагу приділяють впровадженню екологічних видів транспорту у Луцьку, таких як велосипеди та електросамокати. Для цього розробили концепцію розвитку велосипедної інфраструктури міста.

Михайло НаходМихайло Наход

«Облаштування набережної вздовж Сапалаївки – це проєкт, який може стати перлиною і родзинкою нашого міста», – доповнив Михайло Наход.

Як зазначив Тарас Шкітер, після публікації проєкту у ЗМІ, у лучан виникало чимало запитань з приводу майбутнього «Дитячої залізниці», адже про неї у проєкті нічого не згадується. Ольга Федорчук пояснила, що проєкт облаштування території набережної Сапалаївки жодним чином не впливатиме на «Дитячу залізницю», навпаки, доповнюватиме її інфраструктуру.

Начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак наголошувала на екологічних аспектах втілення проєкту. Загалом, головна екологиня міста схвально оцінила ідею та сам проєкт.

«Сіті Парк став перлиною нашого міста. Але ми пам’ятаємо, який вигляд територія мала до реконструкції. Вона була захаращеною настільки, що могла слугувати декораціями для фільму жахів. Оскільки проєкт «Сіті Парк» вдалося реалізувати успішно, то я переконана, що і ця концпеція буде реалізована», – зазначила Оксана Лисак.

 

Разом з тим екологиня додала, що естетичні зміни ніяк не розв'яжуть проблему стану води у річці. Оксана Лисак нагадала, що часто Сапалаївка є джерелом неприємного запаху у місті, оскільки у річку потрапляють каналізаційні стоки крізь пошкоджені каналізаційні мережі й колектори. Також у Сапалаївку виводяться дощові стоки.

«Наразі відсутня система очищення річки від механічного забруднення: тобто листя та іншого сміття, яке разом із дощовою водою з усього міста потрапляє у Сапалаївку», – зазначила Оксана Лисак.

Разом з тим начальниця управління екології Луцької міської ради додала, що без заміни каналізаційного колектора, на що необхідні колосальні кошти, покращити стан води у Сапалаївці неможливо. Окрім того, річка не має достатнього потоку води, аби її екосистема була здатною до самовідновлення.

Однак підняття рівня води у Сапалаївці в період  дощів і паводків може призводити до підтоплення певних територій. Відтак, Оксана Лисак порадила проєктантці врахувати це, аби окремі частини доріжок не опинилися під водою навесні. Розробниця проєкту зазначила, що на етапі детального планування передбачатимуть відповідні інженерні засоби задля запобігання підтоплень.

У підтримку проєкту виступила й депутатка Луцької міської ради Ірина Колковська, яка зазначила, що втілення концепції підвищить і безпеку цієї території для лучан. Адже наразі в окремих місцях вздовж Сапалаївки різні асоціальні елементи організували власні «зони відпочинку», де зловживають алкоголем та вживають наркотики.

Депутатка Луцької міської ради Алла Доманська зазначила, що маршрут протяжністю 5,2 кілометра для велосипедистів – не дуже довгий, а от для бігу – це оптимальна дистанція. Тож депутатка попросила проєктантку подбати про відповідне покриття велопішохідних доріжок, комфортне для занять бігом. Підтримали депутатку й велоактивісти, які зазначили, що бруківка – досить травмонебезпечне покриття і для велосипедистів.

Однак екологиня Оксана Лисак доповнила, що в прибережній зоні, відповідно до державних будівельних норм, покриття може бути лише таким, що пропускає воду. Бруківка до такого виду покриття відноситься, на відміну від суцільних водонепроникних елементів. Проєктантка Ольга Федорчук уточнила, що на різних ділянках набережної застосовуватиметься різне покриття. Окрім того, в проєкт можуть бути внесені зміни на етапі детального планування.

 

 

 

Тарас ШкітерТарас Шкітер
 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, Громадянський рух «СВІДОМІ» презентуватиме концепцію реконструкції набережної вздовж Сапалаївки у Луцьку. Наразі значна частина території захаращена чагарниками та сміттям. Однак внаслідок реалізації концепції набережна вздовж Сапалаївки у Луцьку перетвориться у комфортне місце для відпочинку лучан.

Зокрема, планується облаштувати велопішохідну зону та сучасні локації для відпочинку. Виготовлення проєкту реконструкції замовив та оплатив за власний кошт засновник Громадянського руху «СВІДОМІ» Андрій Покровський.

 

 

 

 

Більше фото концепції можна подивитися тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 грудня 2021
25 листопада 2021
03 листопада 2021
19:30
26 жовтня 2021
21 жовтня 2021
17:20
15 жовтня 2021
20 вересня 2021
12 серпня 2021
19:31
30 липня 2021
11:27
28 травня 2021
13:30
27 квітня 2021
19:30
23 квітня 2021
15:28
29 липня 2020