Поділитись:

Штраф за відсутність COVID-сертифіката платитиме пасажир (відео)

Понеділок, 25 жовтня 2021, 16:22

фото ілюстративне

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. 

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня, – повідомляє МОЗ.

Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. 

Стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. 

Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї. 

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. 

Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.  

Зазначається, що відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. 

Нагадаємо: з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтому», «помаранчевому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки, відповідно до яких для користування транспортом потрібно буде мати один із вказаних документів: 

  • оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 січня 2022
25 січня 2022
13:49
21 січня 2022
20 січня 2022
15 січня 2022
14 січня 2022
13 січня 2022
11 січня 2022
10 січня 2022
31 грудня 2021
29 грудня 2021