Поділитись:

При Авакові до ворів у законі хибно зарахували 108 осіб. Чи справді помилково?

Неділя, 17 жовтня 2021, 14:39

У рішенні РНБО, що стосувалося санкцій щодо кримінальних авторитетів та злодіїв у законі, була допущена помилка відносно 108 осіб. Ці прізвища прибрали зі списку підсанкційних осіб. Офіс Президента закликає не спекулювати на цій темі та обіцяє ретельну перевірку обставин.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

В Офісі Президента запевняють, що обставини внесення до санкційного списку понад 100 осіб, яких «помилково» зарахували до ворів у законі, встановлюються. Зі слів радника керівника Офісу Президента Михайла Подоляка, також перевіряється, чи могли такі дії бути умисними.

Cекретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов на брифінгу за підсумками її засідання 15 жовтня розповів, що «в рішеннях, які готувалися раніше, були свідомі чи несвідомі помилки відносно 108 осіб, які вже виправили». З його слів, вісім людей, які були причетні до оформлення санкційних списків щодо криміналітету, були покарані: частину з них звільнили з лав міністерства внутрішніх справ, двох – понизили на посадах у міністерстві.

«Помилка» РНБО викликала критику

Депутатка Верховної Ради від фракції «Голос», членкиня парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова переконана, що включення вказаних людей до санкційного списку було «фальсифікацією документів на найвищому державному рівні».

«Аваков і Ко прибирали зі списків реальних ворів за гроші, а натомість вносили тих, кого там хотіли бачити, – стверджує вона у фейсбуці. – Деяких внесли – бо добровольці, і спрацювали російські спецслужби, і дуже вже треба було добитися їхньої екстрадиції з України в лапи ФСБ. Деяких внесли за «бабло» конкуренти по бізнесу».

 

Колишній перший заступник голови Служби безпеки України й ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак вважає, що така помилка мала б стати предметом для розслідування правоохоронними органами та розгляду судом.

«РНБО, яка де-факто підмінила собою усі правоохоронні органи і суди, може приймати надважливі для держави рішення похапцем, без глибокого аналізу питання, без належної доказової бази, без наявності правових підстав», – написав він у фейсбуці.

На його переконання, відповідальність повинні нести не тільки посадовці МВС, але й апарат РНБО, який готував матеріали до засідання, Данілов, який погоджує проєкти рішень, члени РНБО, які ухвалили рішення без належного розгляду, та президент Володимир Зеленський, який увів його у дію.

 

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов оприлюднив список осіб, помилково внесених до списку, і наголосив, що в складі РНБО 23 керівники держави, кожен із яких бере на себе особисту відповідальність і ставить підпис, перевіряючи достовірність ухваленого рішення.

«Рішення РНБО вводиться в дію указом президента Володимира Зеленського, який володіє своєю вертикаллю влади для підготовки рішень. І ось виявилося, що все керівництво країни, включно з президентом, главами СБУ, МВС, генпрокурором, начальником служби зовнішньої розвідки, не вивчили взагалі питання, яке їм передали на підпис, і підмахнули, не дивлячись, якусь довідку про запровадження санкцій проти 558 людей 4 червня 2021 року», – йдеться в повідомленні.

 

Офіс Президента просить не спекулювати та обіцяє перевірку

У відповідь на запит DW до Офісу Президента України щодо розслідування причин «помилки» та її наслідків, Подоляк закликав «відмовитися від спекулятивних оцінок тих чи інших санкційних рішень». З його слів, при підготовці вказаних матеріалів порушення були допущені працівниками міністерства внутрішніх справ, коли його очолював Арсен Аваков.  

«У даний момент у повному обсязі встановлюються конкретні обставини того, як допускалися порушення і чи були вони умисними. Ця перевірка ще не завершилася», – сказав Подоляк.

На інші запитання щодо обставин підготовки й прийняття рішення, виправлення помилок та можливих наслідків ситуації він не відповів. Він наголосив, що наразі апарат РНБО проводить перевірку і згодом має поінформувати про її результати.

Нагадаємо: 14 травня 2021 року Рада національної безпеки та оборони запровадила персональні санкції до осіб, які мають статус «вор в законі». Санкції стосувалися 557 ворів у законі, відомих наразі у світі, та 111 іноземців-кримінальних авторитетів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 листопада 2021
15 липня 2021
13 липня 2021
02 березня 2021
01 січня 2021
26 листопада 2020
01 серпня 2020
21 липня 2020
05 липня 2020
11 червня 2020
09 червня 2020
05 червня 2020