Поділитись:

Лікар в телефоні: МОЗ взялося за розвиток телемедицини

Неділя, 10 жовтня 2021, 06:31

Міністерство охорони здоров’я України розпочало роботу з розвитку телемедичних технологій і послуг, які покликані поліпшити доступ українців до медичних послуг та підвищити їх якість.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Зокрема, телемедичні технології і сервіси мають поліпшити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають у віддалених регіонах країни.

Зазначається, що завдяки впровадженню телемедичних технологій і сервісів лікарі зможуть:

  • проводити консультації з пацієнтами дистанційно,
  • швидко обмінюватися інформацією,
  • проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій,
  • оперативно приймати рішення в критичних ситуаціях.

В умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн-інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання, а саме – гарантувати безпечний контакт лікарів і пацієнтів, не обмежуючи їх у своєчасному і якісному наданні медичних послуг.

«Світова практика на прикладі пандемії COVID-19 показує, що телемедицина – ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, що сприяє створенню нової якості медичних послуг», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в МОЗ, електронна система охорони здоров’я вже сьогодні застосовує частину з цих сервісів в деяких областях України та показує свою ефективність. Зокрема, з запуском телемедичних технологій в Одеській області не тільки знизилися показники інфарктів поза терапевтичним вікном, але і покращилася якість їх лікування в цілому.

МОЗ за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує і надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 грудня 2021
01 грудня 2021
25 листопада 2021
24 листопада 2021
23 листопада 2021