Поділитись:

Продавали COVID-сертифікати з «волинських медзакладів»: СБУ блокувала злочинну схему (фото)

Понеділок, 27 вересня 2021, 16:14

СБУ заблокувала схему з підробки міжнародних COVID-19-сертифікатів, начебто виданих медзакладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Служба безпеки України викрила та блокувала схему підробки та збуту «Міжнародного свідоцтва про вакцинацію» проти коронавірусу.

 

Схему організував мешканець Івано-Франківської області разом зі спільницею ‒ жителькою сусіднього регіону. Свій «офіс» вони облаштували у приміщенні  туристичної агенції, де орендували кабінет.

Зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками. «Замовлення» відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі дані.

 

Злочинний бізнес вони розпочали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.

Для більшої правдивості на «липових» сертифікатах зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

Зазначається, що учасники злочинної оборудки підшукували клієнтів через туристичну агенцію: ними були не тільки мешканці України, але й іноземці – громадяни Російської Федерації та Республіки Молдови.

Під час обшуків правоохоронці знайшли чорнові записи із «клієнтською» базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та «міжнародні свідоцтва про вакцинацію».

 

Наразі організатору злочину повідомили про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Викриття протиправної діяльності проводилося спільно з Головним управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та за процесуального керівництва обласної прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 жовтня 2021
10:50
22 жовтня 2021
17:45
21 жовтня 2021