Поділитись:

BookForum назвав найкращі українські книги 2021

Субота, 18 вересня 2021, 01:36
BookForum назвав найкращі українські книги 2021

У Львові, 16 вересня відбулося нагородження премії «Best Book Award 2021» у рамках проєкту BookForum.

Про це повідомляється на сторінці BookForum у Фейсбуці.

Конкурс «Best Book Award 2021» – щорічна головна премія Львівського міжнародного проєкту «BookForum», якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО "Форум видавців" за підтримки Українського культурного фонду.

28 Львівський міжнародний проєкт «BookForum» відбувається за підтримки Українського культурного фонду , за сприяння Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації.

«Гран-прі отримала книга Євгена Пшеничного «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництва «Коло» – за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення», – зазначається у публікації.

Також переможцями стали у номінаціях:

    – Класична українська література – Леонід (Малошийченко) Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» – за перетворення «наших 20-х» на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.
    – Сучасна українська література – Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я» (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво «Vivat» – за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.
    – Іноземна література в українському перекладі – «Старша Едда» (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), Видавництво Жупанського – за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.
    – Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич «Овва, як бува! Абетка з історії України» (ілюстраторка Sophia Tomilenko), Видавничо-освітній проєкт «Портал» – за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.
    – Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук «Козаки правлять країною», Видавництво «Discursus» – за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.
    – Література для підлітків і YA – Наталка Малетич «Леся – мандрівний клубочок» (ілюстраторка Masha Foya), Видавничо-освітній проєкт «Портал» – за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.
    – Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – за розкриття складної й багаторівневої формули долі Петра Франка.
    – Нон-фікшн – Олександр Савчук "Юрій Шевельов. Я. Мене. Мені (і довкруги)": Спогади. У двох томах.
    – Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.
    – Візуальна книга – Пйотр Лукашевич «Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії Львівського модернізму» (перекладач Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії Центрально-Східної Європи – за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.
    – Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – Денис Казанський, Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» – за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки й зберегти Україну.
    – Фокусна тема «Гра в дорослішання» – Андрій Бондар «Ласощі для Медора», «Видавництво Старого Лева».

Також спеціальну відзнаку Малого журі Львова отримала книга Лева-Осипа Геца та Богдана-Володимира Крижанівського (упорядниця Ірина Гах) «Антольогія стрілецької творчости», видавнича компанія «ЮЕКС» – за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену українського січового стрілецтва.

Спеціальна відзнака директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко у Сергія Осоки «Три лини для Марії», «Видавництво Старого Лева» – за великі історії маленьких людей.

Спеціальну відзнаку Української бібліотечної асоціації отримала Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання» (ілюстраторка Анастасія Войчук), видавництво «Портал».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів