Поділитись:

BookForum назвав найкращі українські книги 2021

Субота, 18 вересня 2021, 01:36

У Львові, 16 вересня відбулося нагородження премії «Best Book Award 2021» у рамках проєкту BookForum.

Про це повідомляється на сторінці BookForum у Фейсбуці.

Конкурс «Best Book Award 2021» – щорічна головна премія Львівського міжнародного проєкту «BookForum», якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО "Форум видавців" за підтримки Українського культурного фонду.

28 Львівський міжнародний проєкт «BookForum» відбувається за підтримки Українського культурного фонду , за сприяння Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації.

«Гран-прі отримала книга Євгена Пшеничного «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництва «Коло» – за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення», – зазначається у публікації.

Також переможцями стали у номінаціях:

    – Класична українська література – Леонід (Малошийченко) Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» – за перетворення «наших 20-х» на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.
    – Сучасна українська література – Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я» (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво «Vivat» – за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.
    – Іноземна література в українському перекладі – «Старша Едда» (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), Видавництво Жупанського – за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.
    – Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич «Овва, як бува! Абетка з історії України» (ілюстраторка Sophia Tomilenko), Видавничо-освітній проєкт «Портал» – за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.
    – Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук «Козаки правлять країною», Видавництво «Discursus» – за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.
    – Література для підлітків і YA – Наталка Малетич «Леся – мандрівний клубочок» (ілюстраторка Masha Foya), Видавничо-освітній проєкт «Портал» – за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.
    – Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – за розкриття складної й багаторівневої формули долі Петра Франка.
    – Нон-фікшн – Олександр Савчук "Юрій Шевельов. Я. Мене. Мені (і довкруги)": Спогади. У двох томах.
    – Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.
    – Візуальна книга – Пйотр Лукашевич «Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії Львівського модернізму» (перекладач Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії Центрально-Східної Європи – за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.
    – Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – Денис Казанський, Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» – за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки й зберегти Україну.
    – Фокусна тема «Гра в дорослішання» – Андрій Бондар «Ласощі для Медора», «Видавництво Старого Лева».

Також спеціальну відзнаку Малого журі Львова отримала книга Лева-Осипа Геца та Богдана-Володимира Крижанівського (упорядниця Ірина Гах) «Антольогія стрілецької творчости», видавнича компанія «ЮЕКС» – за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену українського січового стрілецтва.

Спеціальна відзнака директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко у Сергія Осоки «Три лини для Марії», «Видавництво Старого Лева» – за великі історії маленьких людей.

Спеціальну відзнаку Української бібліотечної асоціації отримала Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання» (ілюстраторка Анастасія Войчук), видавництво «Портал».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 жовтня 2021
13 жовтня 2021
12 жовтня 2021
10 жовтня 2021
08 жовтня 2021
07 жовтня 2021
05 жовтня 2021
03 жовтня 2021
27 вересня 2021
23 вересня 2021