Поділитись:

Чому в Україні стають дедалі популярнішими шлюбні контракти

Середа, 08 вересня 2021, 16:49

Шлюбні контракти стають все більш популярними з кожним роком. Якщо ще три роки тому укладали тисячу контрактів на рік, то за 2020 рік їх було майже 3 тисячі. З кожним роком все більше українців розуміють, що це дуже ефективний і дієвий засіб, яким можна себе захистити про всяк випадок.

Про це Громадському радіо розповіла юристка Катерина Власюк.

В українців є основні запити, коли вони приходять укладати шлюбний договір. Перше – велика різниця у віці або соціальному статусі. Другий варіант – коли сім’ї забезпечені й наполягають на контракті батьки наречених. Третій варіант – перед розлученням. Через шлюбний договір інколи можна досить швидко поділити майно. Я думаю, кількість шлюбних контрактів була б набагато більшою, якби люди не боялися підіймати це питання в родині.

Запит на контракт може з’явитись ще перед реєстрацією шлюбу. Інколи шлюбний договір можна погоджувати кілька тижнів, тому варто робити це завчасно. В основному подружжя озвучує основні моменти, які хотіли б бачити у шлюбному договорі – наприклад, аліменти на майбутніх дітей. Шлюбний договір обов’язково має бути посвідченим нотаріально. Інколи його роблять нотаріуси, якщо потрібен складніший документ, то варто звертатись до сімейних адвокатів.

Юристка закликає українок, які планують укладати шлюб за кордоном обов’язково укладати шлюбні договори. Оскільки, потім можна повернутись з-за кордону без документів і без дітей. Насправді коли ти обговорюєш пункти шлюбного договору, ти дізнаєшся стільки інформації про свого обранця, яку не дасть спільний побут та відпочинок.

Шлюбний договір передбачає основні питання – за який бюджет ви будете жити, чи будете позичати комусь кошти, як буде формуватися сімейний бюджет, чи будете їздити за кордон, хто буде за це платити, хто буде відповідати по кредитних зобов’язаннях, що буде з майном, придбаним до шлюбу, якщо буде зроблений ремонт. Це те, через що люди сваряться і що призводить до конфліктів. Якщо ж ми домовляємось на початку, то у нас є внутрішній спокій, що ми все обговорили й виклали на папері на випадок, якщо щось піде не так. У нас є план дій, за яким ми діємо. Зараз всі страхують свої автівки, а хтось навіть життя і квартири. Це, умовно кажучи, страхування свого шлюбу. Українська статистика – 65% розлучень, 2 з 3 пар розлучаються, тому це необхідність зараз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 квітня 2022
16 березня 2022
12 лютого 2022
01 лютого 2022
15 січня 2022
12 січня 2022
24 грудня 2021
08:17
15 грудня 2021
02 грудня 2021
23 листопада 2021
03 жовтня 2021
22 вересня 2021
16 вересня 2021