Поділитись:

Волинь ризикує залишитися без приміських поїздів

Середа, 28 вересня 2016, 13:05

ПАТ "Укрзалізниця" не відмінятиме приміські поїзди з 1 жовтня 2016 року. Однак під ризиком залишаються ті регіони, які не компенсували коштів за перевезення пільгових категорій громадян.

Таке рішення прийнято менеджментом компанії, зважаючи на велике соціальне значення приміських перевезень та розраховуючи на конструктивну співпрацю з місцевими органами влади щодо виплати ними компенсацій за перевезення пільговиків у приміському сполученні, – повідомляє прес-служба структури.

Нагадаємо, що про можливу відміну приміських поїздів повідомлялося у зв'язку з невиконанням місцевими органами виконавчої влади вимог чинного законодавства України щодо компенсації залізничному транспорту коштів за перевезення пільгових категорій громадян. Так, за 8 місяців 2016 року заборгованість місцевих органів виконавчої влади за перевезення пільговиків у приміському сполученні становила 271,6 млн грн.

Деякі місцеві органи виконавчої влади з розумінням поставилися до потреб населення в приміських перевезеннях та у вересні 2016 року перерахували регіональним філіям ПАТ "Укрзалізниця" певні кошти за перевезення пільгових категорій громадян. Найбільше у вересні залізничники отримали від Дніпровської міської ради (1763,2 тис грн), Тернопільської міської ради (860 тис грн) та Запорізької міської ради (516,1 тис грн). Певні кошти також перерахували 8 міських та районних рад Хмельницької області, 4 – Миколаївської області, по 3 – Кіровоградської, Запорізької та Полтавської областей. Лише по одній раді здійснили виплати в Луганській, Сумській, Житомирській, Чернігівській, Вінницькій, Черкаській, Дніпропетровській областях. Інші, на жаль, не відгукнулися на прохання залізничників розрахуватисья за пільгові перевезення.

Керівництво ПАТ "Укрзалізниця" сподівається, що договори на компенсацію з регіональними філіями ПАТ "Укрзалізниця" все-таки будуть укладені й пасажири приміського сполучення в подальшому будуть отримувати послуги з перевезення в повному обсязі.

Проте, якщо ситуація з компенсаційними виплатами не покращиться, ПАТ "Укрзалізниця" не виключає можливості відміни певних зупинок або скорочення кількості приміських поїздів, особливо в тих регіонах, керівництво яких категорично відмовляється співпрацювати з перевізником.

До слова, Волинська область заборгувала "Укрзалізниці" понад 5 мільйонів гривень.

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 серпня 2020
08 серпня 2020
07 серпня 2020
05 серпня 2020
04 серпня 2020
11:15
03 серпня 2020
01 серпня 2020
23 липня 2020
16 липня 2020