Поділитись:

В Україні скоротилася площа персикових садів

П'ятниця, 06 серпня 2021, 04:50
В Україні скоротилася площа персикових садів

За останні п'ять років площа насаджень персиків в Україні скоротилася на 21%.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бінесу.

"З кожним роком в Україні зменшуються площі під насадженнями персиків. За останні 5 років цей показник скоротився на 21% і в 2020 році становив 2,7 тис. га", - йдеться у повідомленні.

В УКАБ нагадали, що персики в Україні вирощують переважно на півдні. 81% вирощених персиків припадає на 4 області: Одеську, Херсонську, Дніпропетровську та Запорізьку. При цьому близько 50% урожаю вирощуються в господарствах населення, а 50% - у фермерських та промислових господарствах, де, власне, й відбувається скорочення насаджень та обсягів виробництва.

В Україні скоротилася площа персикових садів

“На півдні України з кожним роком стає все більш посушливим клімат і стає все складніше вирощувати персики без використання додаткового зрошення. Для встановлення зрошувальних систем необхідні додаткові капіталовкладення. А в комбінації зі значною ціновою конкуренцією з боку імпортних поставок персика часом це стає недоцільно”, - пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Зазначається, що Україна імпортує в 2,8 раза більше персиків, ніж виробляє. В 2020 році імпортні поставки персиків становили 48,3 тис. тонн, а виробництво – 17,1 тис. тонн. При цьому експортні відвантаження практично відсутні.

Основними країнами-постачальниками персиків у 2020 році були: Греція (65% імпортованого обсягу), Туреччина (16%) та Іспанія (10%). Оскільки в цих країнах сезон дозрівання персиків припадає на перші літні місяці, що трішки раніше ніж в нас, пікові місяці поставок – червень та липень.

За попередніми прогнозами УКАБ, цього року українці матимуть гарний врожай персиків, навіть попри значні опади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів