Поділитись:

З'ясували, які райони Луцька найбільш спекотні: карта

Неділя, 25 липня 2021, 13:35

Лучанин Михайло Верпучинський проаналізував теплову карту міста, та визначив, які райони Луцька найбільше прогріваються у спеку. 

Своїми спостереженнями чоловік поділився на власній фейсбук-сторінці. 

Він виявив закономірність: що менше на території зелених насаджень – то більше вона потерпає від аномальної спеки. 

За допомогою онлайн-сервісу EarthExplorer Геологічної служби США, супутникових зображень Landsat та програми обробки геопросторових даних Esri ArcGIS Михайло зміг розрахувати та отримати теплову карту Луцька. У дослідженні використовував масив супутникових зображень з 21 по 29 червня 2021 року. Ця карта демонструє, які райони міста прогріваються найбільше, а які найменше. Жовтий і помаранчевий відтінок – температура поверхні від 20 до 30 градусів за Цельсієм, червоний відтінок від 30 до приблизно 40 градусів за Цельсієм.

"Як бачите, найкомфортнішими в літню пору року є (не дивно) паркові зони (Центральний парк, парк 900-річчя, парк на вул. Потебні) та прибережні зони. Серед житлових районів найбільш комфортним за температурою є Омеляник, вул. Чернишевського, дачний масив на вул. Львівська, частково Вишків, ЛПЗ, просп. Відродження та вулиця Дубнівська. Найменш зручні – вул. Львівська, Вересневе, вул. Мамсурова, майже весь центральний район, вул. Рівненська, 33-й район, 40 район.

Як видно, що щільнішою є житлова забудова, що менше зелених насаджень на душу населення – то нестерпнішим є існування в місті. Чим частіше віддають перевагу каменю та бетону, ігноруючи природу – тим більше проблем здоров'ям та комфортом. Це яскраво продемонстрував нещодавній сплеск  кількості інсультів від високої температури навколишнього середовища у місті", – пише лучанин. 

До слова, у Луцьку масово всихають каштани і хвойні дерева. Зокрема на проспектах Перемоги і Грушевського, вулиці Потебні та інших частинах міста невідома хвороба вражає листя каштанів.

Що їсть зелені насадження в обласному центрі та чому хочуть зрізати усю алеї ялин на Луцькому Меморіалі Вічної Слави – дивіться у сюжеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 вересня 2022
24 вересня 2022
20:54
23 вересня 2022
10:00
22 вересня 2022
19:10
21 вересня 2022
23:00