Поділитись:

Для підприємців у Луцьку пропонують створити єдиний департамент із підтримки бізнесу (відео)

Середа, 21 липня 2021, 13:10

Депутати фракції "Громадянського Руху "СВІДОМІ" пропонують створити у Луцькій міській раді департамент економічного розвитку і підтримки підприємців, який би займався розвитком місцевого бізнесу та залученням інвесторів у місто.

Про це в програми "Відкрита влада. Місто" в ефірі ТРК "Аверс" сказав голова фракції "Громадянського Руху "СВІДОМІ" у Луцькраді Тарас Шкітер.

Тарас Шкітер, голова фракції Громадянського Руху "СВІДОМІ"

Тарас Шкітер зауважив, що про розвиток підприємництва та залучення інвестицій в Луцьку потрібно говорити в розрізі робочих місць. 

"Ми маємо підтримувати інвесторів, ми маємо давати якісь гарантії, але ми маємо також думати про робочі місця. А розвиток і залучення інвестицій – це в тому числі і робочі місця", – зазначив депутат.

Тому, зі слів Тараса Шкітера, команда "Громадянського Руху "СВІДОМІ" підходить комплексно до питання розвитку бізнесу та залучення інвесторів. У Луцькій міськраді відсутній єдиний структурний підрозділ, який би опікувався підприємництвом та обслуговуванням інвесторів. Зараз в структурі є департамент економічної політики, є управління розвитку підприємництва і управління міжнародного співробітництва, і всі вони знаходяться в підпорядкуванні різних заступників. 

"Якщо я іноземний інвестор, я спілкуюся із департаментом міжнародного співробітництва, то пізніше мені доведеться спілкуватися з іншим департаментом, з іншим заступником, що породжує бюрократію", – зазначив депутат.

Натомість "СВІДОМІ" пропонують створити єдиний орган, який би відповідав за роботу з бізнесом – департамент економічного розвитку і підтримки підприємців. 

"Ми хочемо всі ці управління звести в один департамент. Керівник цього департаменту має бути заступником Луцького міського голови і комунікувати безпосередньо з міським головою, щоб, коли приходить інвестор, міський голова не запрошував 10 керівників і 10 заступників. Щоб це була одна людина, його заступник, перший заступник в найкращому випадку, яка буде очолювати весь департамент і працювати. Тому що це реально стратегічна робота", – пояснив Тарас Шкітер. 

Ця людина, зауважив голова фракції «Громадянського Руху «СВІДОМІ», як і депутати, має приходити на сесії міської ради і звітувати про те, що конкретно вона зробила для залучення інвестицій в наше місто. 

Тарас Шкітер наголосив, що міська рада має цінувати кожного бізнесмена, який працює в рамках чинного законодавства, сприяти його розвитку.

"Міська рада не може бути регулятором і нав'язувати жорсткі правила бізнесу, тому що це призведе до того, що бізнес заходити в наше місто не буде", – вважає обранець громади. 

Окрім того, важливо цінувати місцевого інвестора, адже багато ключових підприємств у Луцьку створені саме місцевим бізнесом – підприємцями, які живуть тут.

Депутатка фракції "За майбутнє" Катерина Шкльода зауважила, що перші кроки для створення нового стратегічно важливого департаменту вже зроблені: два місяці тому затвердили новий структурний склад Луцької міської ради, де управління розвитку підприємництва і реклами об'єднали з департаментом економіки.

Також, додала вона, якщо до департаменту економіки доєднати управління міжнародного співробітництва і проєктної діяльності, то це сприятиме залученню не лише проєктних коштів, а й вплине на міжнародну співпрацю та зв'язки з іншими містами.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 січня 2022
21 січня 2022
19:58
17 січня 2022
15 січня 2022
14 січня 2022
12 січня 2022
30 грудня 2021
12:00
29 грудня 2021
23 грудня 2021
22 грудня 2021
17:24
21 грудня 2021
14:26