Поділитись:

Закон про жорстоке поводження з тваринами: що нового

Вівторок, 20 липня 2021, 06:55

15 липня Верховна Рада підтримала законопроєкт 2351, який впроваджує в Україні європейські стандарти поводження з тваринами. На його ухваленні тривалий час наполягали зоозахисники.

Документ узгоджує українське законодавство з низкою директив ЄС, що мають стосунок до Європейської конвенції про захист тварин.

Про це інформує BBC.

Незважаючи на те, що Україна ратифікувала цю конвенцію ще у 2013 році, фактично її норми не були введені в українські закони.

Метою ухвалення Закону є впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів по відношенню до тварин, приведення законодавства України у відповідність до директив Євросоюзу.

Ухвалений Радою документ передбачає зокрема заборону вбивства тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруєння, евтаназії тощо) та жорстоке поводження з безпритульними тваринами.

Закон також забороняє використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах чи вдома - зокрема отруйних змій та хижих птахів.

Окрім того, нові правила передбачають заборону жебракувати та надавати фотопослуги з дикими тваринами – за винятком, коли йдеться про цирки, зоопарки та дельфінарії.

Згідно з новими правилами, не можна також залишати тварину в закритому салоні авто за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.

Забороняється також залишати домашню тварину прив'язаною, якщо довжина прив'язі становить менше 20 метрів - окрім сторожових собак, для яких довжина прив'язі має складати принаймні 10 метрів.

При цьому в тварини – навіть якщо вона прив'язана – має бути можливість сховатися у якомусь приміщенні чи споруді при температурі більше +20ºС або менше 0ºС.

Новий закон також не дозволяє без нагляду залишати домашню тварину прив'язною в громадських місцях - поблизу зупинок, магазинів тощо.

Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягати до адміністративної відповідальності, з 16 – до кримінальної.

Максимальне покарання за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил їхнього транспортування, яке призвело до їхнього каліцтва чи смерті, нацьковування тварин одна на одну, публічні заклики до жорстокого поводження – позбавлення волі на строк до 3 років.

Покарання за ті самі дії, якщо вони вчинені у присутності неповнолітніх, може становити до 5 років в'язниці.

Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника зможуть позбавляти права на утримання тварин на 5 років.

До того, як новий закон набуде чинності, його ще мають підписати голова Ради та президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 листопада 2021
25 листопада 2021
22 листопада 2021
21 листопада 2021
16 листопада 2021
15 листопада 2021
11 листопада 2021
10 листопада 2021
08 листопада 2021
01 листопада 2021
28 жовтня 2021
25 жовтня 2021