Поділитись:

На волинських водоймах у штучних нерестовищах з'явилася ікра (фото)

Середа, 19 травня 2021, 17:40

На нерестовищах, встановлених на волинських водоймах, з'явилися ікринки.

Про це повідомляє пресслужба Волинського рибпатруля.

Від початку нерестової заборони на Нововолинському озері у м. Нововолинськ та на заплаві р. Стир в урочищі «Чебені» встановлено штучні нерестові гнізда, які призначені для покращення нересту аборигенних видів риб.

16 травня під час перевірки нерестовищ в «Чебенях» на гніздах помітили ікру ляща, плітки та плоскирки. На кожному такому гнізді знаходиться до 50 тис. ікринок. У червні на цих же нерестовищах зможе віднереститись карась та лин.

Роботи з обслуговування та спостереження за штучними нерестовищами триватимуть до кінця червня.

«Субстрат для штучних нерестових гнізд виготовляють з природних матеріалів (хвойні гілки, суха трава, очерет, коріння дерев та кущів). За умови дефіциту природних нерестовищ, низька вартість, достатня міцність і екологічно безпечний для водойми матеріал – головна перевага штучних нерестовищ», – повідомили у Відділі іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Волинській області.

Довідково:

Штучні нерестові гнізда – унікальний і недорогий спосіб поліпшити екологічні умови водойм для відтворення риб. Експлуатація конструкцій нерестових гнізд ґрунтується на використанні біологічних особливостей нересту риб, реалізовується в кілька етапів з урахуванням кліматичних, гідрологічних і температурних факторів водойм. Конструкції гнізд захищають ікру від загибелі, характеризуються високою ефективністю освоєння субстрату та підвищеним виходом життєздатної молоді риб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів