Поділитись:

Crew Dragon з чотирма астронавтами повернувся на Землю після 168 днів у космосі

Понеділок, 03 травня 2021, 03:27

Космічний корабель Crew Dragon компанії Ілона Маска Space успішно приводнився у Мексиканській затоці після 168 днів у космосі.

Про це пише "Громадське".

 "Розстикування підтверджено! Після 167 днів у космосі – максимальної кількості для американського космічного корабля з моменту останньої місії Skylab в 1974 році - астронавти SpaceX Crew-1 NASA повертаються додому", - повідомили в NASA.

Повернення астронавтів означає успішне завершення місії Crew-1 — це був перший не тестовий пілотований політ апарату до Міжнародної космічної станції.

Астронавти Майкл Гопкінс, Віктор Гловер, Шенон Вокер від NASA та Соїчі Ногучі з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) вирушили в космос 16 листопада 2020 року.

За місцевим часом повернення космічного апарату відбувалося вночі. Для NASA це перше нічне приводнення з 1968 року, коли корабель «Аполлон-8» повернувся з першої місії на Місяці.

Після приводнення у Мексиканській затоці капсулу з астронавтами підняло пошуково-рятувальне судно GO Navigator. Після цього астронавтів дістали із капсули.

Crew Dragon і космос

Crew Dragon — це перший приватний пілотований корабель виробництва компанії SpaceX американського бізнесмена й винахідника Ілона Маска. Корабель створений у межах програми NASA Commercial Crew Program з розвитку приватних пілотованих космічних кораблів. Він може вмістити на борту до семи членів екіпажу або чотири людини й вантаж.

Наразі SpaceX вже запустила до МКС другу місію Crew-2 з чотирма астронавтами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 травня 2021
16:16
14:00
09:32