Поділитись:

Неповнолітнього волинянина звільнили від покарання за крадіжку

П'ятниця, 16 квітня 2021, 10:37

фото ілюстративне

Волинські прокурори застосували відновні підходи у кримінальному провадженні про злочин, вчинений неповнолітнім.

Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Використовуючи позитивний досвід перевиховання неповнолітніх закордоном, волинські прокурори реалізовують проєкт "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину". Проєкт ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про злочини невеликої та середньої тяжкості, вчинені неповнолітніми, які раніше злочинів не вчиняли.

Прокурори Луцької окружної прокуратури поінформували неповнолітнього мешканця села Луцького району, якого підозрюють у крадіжці, його законного представника та представника потерпілого про можливість реалізації Програми відновлення.

Як наслідок прокурор подав до суду клопотання про звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності у зв’язку із його примиренням з представником потерпілого.

Таким чином, неповнолітнього підозрюваного звільнили від кримінальної відповідальності, а провадження відносно нього закрили.

Довідково: 

Вивчаючи матеріали кримінального провадження, на стадії повідомлення неповнолітньому про підозру, якщо у провадженні є потерпілий, якому завдано шкоди, і неповнолітній визнає факт вчинення злочину, – прокурор пропонує підлітку взяти участь у Програмі, аби згодом бути звільненим від кримінальної відповідальності або отримати покарання, не пов’язане із позбавленням волі.

Угоду про застосування Програми відновлення укладають за участі адвоката-медіатора регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У ній зазначають усі умови (відшкодування завданої злочином шкоди, залучення до суспільно-корисної праці тощо), які підліток має виконати в обумовлений строк. Після виконання умов прокурор має законні підстави звернутись до суду з проханням визнати неповнолітнього винним у скоєнні злочину і з урахуванням виконання ним Програми звільнити від покарання.

Завданням, яке ставлять перед собою правоохоронці, є налагодження ефективної комунікації між такими неповнолітніми і потерпілими від вчинених ними злочинів, аби відшкодувати заподіяну шкоду, якнайраніше вивести підлітків-правопорушників із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям заходів для їхньої ресоціалізації та запобігання повторним злочинам.

Унаслідок участі у Програмі неповнолітнім забезпечується можливість не розлучатися з батьками, не потрапляти під негативний вплив осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, продовжувати навчання, займатися спортом, працювати та прагнути стати свідомими і відповідальними громадянами України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 червня 2022
22 червня 2022
18 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022
13 червня 2022
10 червня 2022
09 червня 2022
08 червня 2022
07 червня 2022