Поділитись:

Ціни на послуги у волинських медзакладах: склали прейскурант

П'ятниця, 26 березня 2021, 19:30

фото ілюстративне

На Волині медичні заклади обласної комунальної власності розробили тарифи, в яких визначена вартість платних послуг, що надаватимуться в установах.

Про це повідомляє ІА "Волинські новини".

Під час засідання медичної комісії облради на розгляд депутатів представили тарифи Волинської обласної клінічної лікарні, Волинського обласного патологоанатомічного бюро, Волинської обласної інфекційної лікарні та Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства та дитинства.

Платні послуги впроваджуються для тих пацієнтів, які звертатимуться за консультацією лікарів чи на проведення обстежень самостійно, без направлення від сімейного лікаря. Також за цими тарифами пацієнти платитимуть кошти, якщо згадані послуги не входять в пакети, оплачені Національною службою здоров’я України.

Зі слів генеральної директорки КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради Ірини Горавської, таким чином кошти будуть офіційно надходити на рахунок закладу, а не через благодійні каси, які були створені при багатьох лікарнях.

«Ці тарифи діятимуть для людей, які звертаються без електронного направлення, а також в тарифах вказані послуги, які не оплачуються НСЗУ. Пацієнт може обрати будь-який шлях. Він може взяти направлення у сімейного лікаря і отримати безкоштовну допомогу. А якщо він не хоче йти по направлення, а хоче самостійно звернутися в певний заклад і згідний платити – буде отримувати ці платні послуги. Або ж якщо пацієнт хоче отримати послугу, яка не передбачена НСЗУ, але яка є затребуваною, то вона теж не може безкоштовно надаватися. Ці кошти будуть надходити на офіційні рахунки закладів», – розповіла вона.

Так, приміром, консультація профільних лікарів Волинської обласної клінічної лікарні, за умови звернення до медиків без електронного направлення, коштуватиме від 80 до 300 гривень. Комп’ютерна томографія – від 745 до 2500 гривень залежно від органу, який потрібно обстежити. УЗД – від 215 гривень, рентгенографія – від 125 гривень. 

В обласній інфекційній лікарні найдешевший аналіз коштує 40 гривень, а найдорожчий – 1460 (це ПЛР-тест на COVID-19).

У паталогоанатомічному бюро дослідження послуги вартуватимуть від 104 гривень. Бальзамування тіла померлого (вагою до 70 кг) коштуватиме 555 гривень.

У Волинському обласному ТМО захисту материнства та дитинства розробили тарифи на консультації медиків (100-120 гривень, залежно від профілю медика) та на санаторно-курортні послуги в санаторії «Дачний» в межах путівок.

Зі слів, Ірини Горавської, розробка тарифів – це дуже великий обсяг роботи для кожного закладу. Адже з першого разу розробити одразу всі тарифи, врахувати усі потреби населення неможливо. Тому це був перший етап. А далі в міру вивчення попиту, каже вона, в закладах будуть продовжувати роботу.

Голова медичної комісії також повідомила, що тарифи в згаданих закладах уже діють, адже, згідно з процедурою, вони затверджуються керівником закладу, погоджуються управлінням охорони здоров’я і медичною комісією. Усі ці етапи згадані документи пройшли: 25 березня члени комісії погодили тарифи на платні послуги для чотирьох закладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 травня 2021
30 квітня 2021
25 квітня 2021
21 квітня 2021
10 квітня 2021
09 квітня 2021
03 квітня 2021
20 березня 2021
19 березня 2021
11 березня 2021
06 березня 2021
05 березня 2021
04 березня 2021