Поділитись:

У Волинській обласній лікарні будуть проводити трансплантацію органів

Четвер, 25 березня 2021, 22:25

У Волинській обласній клінічній лікарні будуть проводити операції з пересадки органів. Перш за все – трансплантація нирок.

Про це стало відомо під час засідання медичної комісії облради 25 березня, – пишуть "Волинські Новини".

Керівник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар повідомив, що заклад готується до освоєння нового напрямку роботи – трансплантології. Зокрема, уже підготували приміщення, провели ремонти, обладнали дві операційні, які можуть працювати синхронно. Троє фахівців уже навчаються в Запоріжжі.

Ліцензію на цей вид діяльності Волинська обласна клінічна лікарня уже отримала. Планують, що спершу на базі лікарні будуть проводити пересадку нирок.

Потім готуватимуть фахівців з пересадки серця і печінки. На базі відділення гематології планують готуватися до операцій з пересадки кісткового мозку. А на базі офтальмологічного центру хочуть почати робити операції з трансплантації рогівки.

Водночас, за словами медика, у країні гостро стоїть питання забезпечення пацієнтів імуносупресивними препаратами.

Крім того, минулого року обласній лікарні передбачили кошти на реактиви для проведення аналізів чутливості до імуносупресорів пацієнтам з пересадженими органами. Так, волиняни могли зробити ці аналізи в Луцьку, а не їхати до Києва. Тож Олександр Дудар просить депутатів при перерозподілі бюджету передбачити на 2021 рік 180 тисяч гривень на ці реактиви, бо кошти виділені на ці потреби раніше вже закінчуються.

Члени комісії взяли інформацію до уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 травня 2021
09 травня 2021
12:05
08 травня 2021
11:40